اولین پایگاه خبری - تحلیلی شهر تهران

گفتگو با زارعی
اولویت‌های خانه مطبوعات تهران

مدیر خانه مطبوعات شهرستان‌های استان تهران، اولویت های این خانه را تشریح کرد.

به گزارش پایگاه خبری شهر تهران، میلاد زارعی اظهار کرد: دومین دوره انتخابات هیأت مدیره خانه مطبوعات در بهمن ماه سال گذشته انجام شد و هیأت مدیره جدید از ۱۳ اسفند ماه کار خود را به‌صورت رسمی آغاز کرد.

وی با بیان اینکه مراودات کاری با استان تهران موقتاً کم شده است، تصریح کرد: هر ماه در تاریخی مشخص به‌صورت چرخشی در یکی از شهرستان‌ها جلسه‌ای برگزار می‌کنیم تا با خبرنگاران و هیأت مدیره حاکم در منطقه دیدار داشته و با پتانسیل موجود در شهرستان‌ها آشنا شویم و تعاملی با رئیس ارشاد و مسؤولان مربوطه داشته باشیم.

مدیر خانه مطبوعات شهرستان‌های استان تهران بیان کرد: با توجه به اینکه شهرری به‌عنوان یکی از کهن‌ترین شهرستان‌های استان و قبله تهران محسوب می‌شود تصمیم گرفتیم به خاطر جایگاه ویژه حرم عبدالعظیم (ع) و وجود خبرنگاران مستعد و پرتلاش این ناحیه برای برگزاری جلسه انتخاب شود.

وی خاطرنشان کرد: چندین کارگروه در حوزه آموزش و پژوهش، تحصیلات، امور رفاهی، مسکن، سرمایه‌گذاری، اقتصادی و به ویژه در حوزه اطلاع‌رسانی امور شهرستان‌ها را تأمین خواهند کرد، همچنین در حوزه‌های تخصصی فرهنگی، اجتماعی، آموزش و حقوقی افراد مختلفی را به‌ عنوان مشاور از اعضای خانه مطبوعات تعیین می‌کنیم.

*هماهنگی؛ نقش اصلی مدیریت

زارعی گفت: تعدادی کارگروه از اعضای خانه مطبوعات در کل استان تشکیل خواهد شد، چراکه سیستم مدیریتی بسته‌ای نداریم و کار را به همگان در شهرستان‌ها تنفیذ خواهیم کرد.

وی اظهار کرد: از نظر ما نقش مدیر هماهنگی بین اعضاست نه اینکه صرفاً به عنوان مجری در یک فضای بسته قرار داشته باشد، برای اینکه این فضا مهیا شود در هر شهرستان یک رابط مشخص کردیم تا فعالیت شهرستان را به او واگذار کنیم.

مدیر خانه مطبوعات شهرستان‌های استان تهران بیان کرد: در تلاش هستیم تا محل دفتر مرکزی خانه مطبوعات را تغییر دهیم.

وی با بیان اینکه بحث مصوبه تعاونی مسکن را در ماه‌های آتی پیگیر می‌کنیم، خاطرنشان کرد: ایجاد تعاونی مسکن خبرنگاران یکی از اولویت‌های حمایتی اداره ارشاد استان تهران است.

*یکی از اولویت‌های خانه مطبوعات توسعه آموزش است

زارعی تصریح کرد: یکی از اولویت‌های اول خانه مطبوعات با عنوان خدمات اجتماعی در سه سطح عوام جامعه در حوزه، آموزش سواد رسانه‌ای و حقوق شهروندی است که با هماهنگی استانداری تهران این کلاس‌ها در ماه‌های پیش رو برگزار خواهد شد.

*خبرنگاران هیچ‌گاه از آموزش مستثنی نخواهند شد

وی گفت: یکی از اهداف خانه مطبوعات شهرستان‌های استان تهران توانمندسازی روابط عمومی‌ها و دستگاه‌های اجرایی است، همچنین با برنامه‌ریزی‌های رئیس مطالعات و برنامه‌ریزی‌های رسانه‌های وزارت ارشاد دوره‌های آموزش خبرنگاران در حوزه شهرستان‌ها برگزار خواهد شد

*درآمدزایی مناسب هر مجموعه موجب پویایی و زنده ماندن آن می‌شود

مدیر خانه مطبوعات شهرستان‌های استان تهران اظهار کرد: کارگروه سرمایه‌گذاری در حال برنامه‌ریزی برای خدمات ارسال پکیج‌های اطلاع‌رسانی به ادارات و شرکت‌های خصوصی است.

وی بیان کرد: ما باید در کنار فعالیت‌هایمان، درآمدزایی مناسبی داشته باشیم، زیرا هر مجموعه‌ای که درآمدزایی مناسبی داشته باشد می‌تواند زنده و پویا عمل کند.

زارعی تصریح کرد: با مراودات بین‌المللی و فرامرزی قصد داریم شرایط اعزام یک تیم مطبوعاتی را به یکی از کشورهای همسایه فراهم کنیم تا با دانش رسانه‌های خارجی بیشتر آشنا شوند.

مدیر خانه مطبوعات شهرستان‌های استان تهران خاطرنشان کرد: در همین راستا به‌ صورت مستقیم با مشاور حوزه سرمایه‌گذاری خانه مطبوعات در ارتباط شدیم تا پویاتر در این زمینه عمل کنیم.

وی با اشاره به برنامه‌ریزی برای مراسم روز خبرنگار گفت: امسال باید جشن متفاوت‌تری را برپا کنیم، زیرا این روز برای ما یک اولویت ویژه و خاصی دارد.

زارعی از تسهیلات موجود قابل ارائه به فعالان حوزه رسانه خبر داد و اظهار کرد: در نظر داریم که به‌صورت هفتگی ویلایی را در شهرستان دماوند در اختیار خبرنگاران قرار دهیم و خبرنگاران می‌توانند با اخذ معرفی‌نامه از خانه مطبوعات به همراه خانواده طی دو روز اوقات فراغت خود را دور از هر دغدغه‌ای سپری کنند.

*فرد غیررسانه‌ای را در جمع صنفی خود نمی‌پذیریم

وی با اشاره به سرانجام ساماندهی خبرنگاران بیان کرد: فعالان رسانه‌ای که به جمع ما پیوستند یا باید متعلق به این فضا شوند و تحت آموزش قرار گیرند یا باید جمع دیگری را برای فعالیت خودشان برگزینند.

مدیر خانه مطبوعات شهرستان‌های استان تهران در پایان متذکر شد: فرد غیررسانه‌ای را در جمع صنفی خود نمی‌پذیریم.

 

منتشر شده توسط فارس/آتنا تکیه در تاریخ ۱۳۹۷ شنبه ۱ ارديبهشت
کدخبر:15178منبع:فارس/آتنا تکیهتاریخ انتشار:۱۳۹۷ اول ارديبهشتلینک خبر: http://www.nabteh.ir/Pages/News-15178.aspx