اولین پایگاه خبری - تحلیلی شهر تهران

گفتگو با حقانی
با تهاتر املاک، باغات را تملک و حفظ کنید

رئیس کمیته محیط زیست شورای شهر چهارم از شهرداری تهران خواست که با تهاتر املاک، باغات باقی‌مانده تهران را خریداری کنند.

به گزارش پایگاه خبری شهر تهران، محمد حقانی با اشاره به لغو مصوبه برج-باغ در شورای شهر  و مهلت دو ماهه به شهرداری تهران برای ارائه لایحه جایگزین این مصوبه لغو شده، گفت: در شورای شهر چهارم برای لغو مصوبه برج-باغ تلاش‌های زیادی انجام دادیم؛ چرا که معتقد هستیم این مصوبه باعث از بین رفتن باغات تهران شده است.

وی با بیان اینکه مصوبه برج-باغ در پایان سال ۸۲ از سوی شورای شهر دوم تصویب و ابلاغ شد، گفت: این مصوبه بسیار بد بود؛ چرا که موجب از بین رفتن باغات زیادی در پایتخت شد.

حقانی با اشاره به انحرافات و تخلفات در هنگام اجرای این مصوبه گفت: حتی اگر این مصوبه بد به طور کامل اجرا می‌شد، شاهد این حجم تخریب باغ و فضای سبز در تهران نبودیم، اما متاسفانه این مصوبه بنا به مقتضیات حال مسئولان تغییر می‌کرد؛ به طوری که شاهد بودیم که حتی در مواردی اجازه صددرصد گودبرداری برای ساخت پارکینگ به مالک داده می‌شد و این در حالی است که ریشه درختان از بین می‌رفتند.

عضو شورای شهر چهارم تهران با بیان اینکه ما در شورا تلاش زیادی کردیم که بتوانیم این مصوبه را لغو کنیم، اما به دلیل نداشتن رای اکثریت نتوانستیم کاری کنیم، گفت: به هر حال جلوی ضرر را از هر کجا که بگیریم منفعت است و شورای شهر پنجم توانست به دلیل اکثریت آرایی که دارد این مصوبه را لغو و کمک کند که باقی مانده باغات تهران نفس راحتی بکشند.

وی در ادامه با بیان اینکه شهرداری تهران با همه مشکلات اقتصادی و مالی که دارد می‌تواند با تهاتر املاک، باغات را تملک و حفظ کند، گفت: چیزی از باغات باقی نمانده است و تعداد باغاتی که باید نجات پیدا کنند زیاد نیست و مسئولان باید با کمک تهاتر این باغات را خریداری و نسبت به حفظ آن‌ها اقدام کنند.

 

منتشر شده توسط ایسنا در تاریخ ۱۳۹۷ چهارشنبه ۸ فروردين
کدخبر:15100منبع:ایسناتاریخ انتشار:۱۳۹۷ هشتم فروردينلینک خبر: http://www.nabteh.ir/Pages/News-15100.aspx