اولین پایگاه خبری - تحلیلی شهر تهران


کتاب خانواده خوشبخت منتشر شد

کتاب خانواده خوشبخت با رویکرد ارتباطات میان فردی و با شعار چراغ راهی برای ایجاد و توسعه ارتباطات موثر در خانواده و جامعه و حاصل ماه ها تلاش و پژوهش و فیش برداری علمی و تالیف و گردآوری حسن خسروی توسط انتشارات مشق شب به زیور طبع آراسته و روانه بازار شد .

به گزارش پایگاه خبری شهر تهران، حسن خسروی نویسنده کتاب روابط عمومی و ارتباطات و مترجم کتاب ارتباطات فردی و اجتماعی، هدف از تالیف این کتاب را پرداختن به موضوع ارتباطات موثر میان فردی در سطح خانواده و جامعه عنوان کرد و اعلام داشت که همواره یکی از دغدغه های بنده این بوده که هر خانواده در کنار دست خود یک راهنمای عمل و به قول یکی از دوستان ، کشکولی در نزد خود داشته باشد تا در هنگام بروز مشکلات سازمانی ، خانوادگی و اجتماعی در ابعاد مختلف که عمدتا به دلیل عدم آموزش و دانایی است ، بتواند با مراجعه به آن پاسخهای مناسب و راه حلهای مفیدی را یافته و در نهایت از بروز تعارض و تضاد در روابط میان فردی کاسته شده و شاهد صلح وصفای بیشتری در کانون گرم خانواده و جامعه و سازمانهای خود باشیم .

حسن خسروی که خود از مدرسان و پیشکسوتان عرصه روابط عمومی و ارتباطات کشور میباشد افزود: کتاب خانواده خوشبخت یک حال و هوای عجیبی دارد. چرا که در آن سعی شده با توجه به سن و سال و سطح تحصیلات افراد مختلف، مطالب خواندنی و آموزشی و پرورشی نسبتا جامعی ارائه گردد . حسن خسروی در پاسخ به سوال خبرنگار شارا در رابطه با محتوا و مندرجات کتاب خانواده خوشبخت اظهار داشت : کتاب خانواده خوشبخت دارای سه فصل میباشد. در فصل اول به موضوع بسیار مهم مهارتهای زندگی پرداخته شده که از نظر مجامع معتبر بین المللی هر کس باید برای موفقیت و خوشبختی خود مهارتهای زندگی را فراگرفته وبه آنها توجه کند .

بنابراین موضوع فصل اول موضوعی کاملا بین المللی بوده و مورد تایید مراجع جهانی است که در نوع خود بسیار حساس و قابل توجه و خواندنی است. فصل دوم کتاب به مسائل زناشویی ویژه مردان و زنان و روابط میان فردی آنان پرداخته و راه کارهای مناسبی برای سلامت بیشتر روانی و عاطفی زوجین و همسر داری شایسته از ابعاد مختلف سخن به میان آمده است که قطعا میتواند برای رفع مشکلات زناشویی مفید و موثر باشد .

در عین حال درفصل دوم به موضوع تربیت فرزند و مسائل دانش آموزان و درس خواندن و تحصیل بچه ها و نحوه رفتار پدر و مادر با فرزندان و دانش آموزان نکات خوبی آورده شده که بسیار راهگشاست . در فصل سوم ، مطالب متنوعی از مقوله نماز ، قرآن ، زندگی با قرآن ، درسهایی از مکتب قرآن ، اهمیت ماه رمضان و.... آورده شده است که برای کارکنان سازمانها و ادارات و شرکتها بسیار جذاب و آموزنده است . مثلا زندگی نامه چهارده معصوم علیهم السلام را بطور خلاصه ذکر کرده ایم که میتواند به صورت تبلیغی در مواقع ولادت یا شهادت ائمه معصومین علیهم السلام در تابلوی اعلانات یا خبرنامه های داخلی سازمانها و ادارات درج شده و یا به صورت یک جزوه آموزشی مختصر در اختیار همکاران و کارکنان قرار داده شود . یک بخش بسیار جذابی در فصل سوم وجود دارد تحت عنوان مسابقه فرهنگی قرآنی شامل چهل سوال تستی فرهنگی قرآنی که در عین اینکه آموزشی است میتواند در مناسبتهای مختلف به عنوان مسابقه برای خانواده ها تکثیر و برگزار گردد .

حسن خسروی در خصوص ویژگیهای منحصربه فرد دیگر کتاب خانواده خوشبخت اضافه کرد که : کتاب خانواده خوشبخت یک کتاب ارتباطی و مردمی و همگانی است برای آموزش و پرورش اعضای خانواده و کارکنان سازمانها در سطوح مختلف چرا که تنوع مطالب آن به گونه ای است که خواننده از مطالعه کتاب خسته نشده و هر کس به تناسب عقیده و علاقه و زمینه مطالعاتی که دارد میتواند از کتاب بهره بگیرد .

حسن خسروی در پایان ، ضمن تقدیر و تشکر فراوان از مدیریت سایت شارا و کارکنان دلسوز و تلاشگر آن و همچنین از مدیریت و کارکنان انتشارات مشق شب بویژه جناب آقای رضا هوشمند و نیز از سجاد خسروی فرزند خود که در تهیه و تنظیم بخشهایی از کتاب همکاری صمیمانه و خوبی داشته اند ، اظهار امیدواری کرد که به جهت نزدیک شدن به ایام پایان سال و عید نوروز ، سازمانها همت گمارده و در کنار هرگونه هدایایی که به کارکنان خود هدیه نوروزی میدهند کتاب خانواده خوشبخت را نیز درسبد هدایا به عنوان یک کالای فرهنگی ضروری مورد توجه قرار دهند تا افراد خانواده در ایام تعطیلات و هر زمان که فرصت دارند در کنار هم از مطالب مختلف کتاب بهره مند گردند . علاقه مندان میتوانند جهت سفارش کتاب و اخذ مشاوره های لازم با تلفنهای 66962516 و 09122174383 تماس بگیرند .
 

منتشر شده توسط شارا در تاریخ ۱۳۹۶ پنج شنبه ۲۱ دي
کدخبر:14663منبع:شاراتاریخ انتشار:۱۳۹۶ بيست و يکم ديلینک خبر: http://www.nabteh.ir/Pages/News-14663.aspx