اولین پایگاه خبری - تحلیلی شهر تهران


برپایی جشنواره زمستانه اقوام ایرانی

هشتمین جشنواره زمستانه اقوام ایرانی در فرهنگسرای بهمن برگزار می شود.

به گزارش پایگاه خبری شهر تهران، هشتمین جشنواره اقوام ایرانی بابرپایی 60 غرفه و 4 تخته چادر از عشایر کشور به معرفی جاذبه های فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی اقوام ایرانی اختصاص دارد.

این جشنواره به همت مدیریت فرهنگی هنری منطقه 16 با همکاری شرکت کوچ ایل قشقایی برپاشده و همه روزه از ساعت 10 صبح تا 20 میزبان علاقه مندان است.

در این جشنواره فرهنگی و هنری انواع سوغات و صنایع دستی از 21 استان کشور در 60 غرفه از تولید به مصرف عرضه شده و شرکت کنندگان در این جشنواره، به مدت 17 روز بخش هایی از فرهنگ و سنت استان های خود را به منظور آشنایی بیشتر به علاقمندان و بازدید کنندگان معرفی می کنند.

انواع فرش و تابلو فرش دستی، گلیم، جاجیم، ، غذاهای سنتی، انواع ترشی و شیرینی جات، وسایل زینتی، دکوراسیون و مواد خوراکی در غرفه های این جشنواره به علاقه مندان عرضه می شود.

همچنین گروههای هنری آذربایجان، کردستان، کرمانج، خراسان، لرستان، عرب و قشقایی هر روز از ساعت 15 تا 19 برنامه‌های فرهنگی، هنری و آیینی برگزار می کنند.

این جشنواره با رویکرد ترویج سبک زندگی مبتنی بر ظرفیت‌های بومی کشور و با هدف معرفی آداب ورسوم و سنن اقوام ایرانی و نیز افزایش اتحاد بین قومیت های مختلف کشور برپا شده است.

علاقمندان برای بازدید از هشتمین جشنواره فرهنگی هنری استان های کشور می توانند به محوطه ضلع غربی فرهنگسرای بهمن، واقع در انتهای بزرگراه شهید نواب صفوی، میدان بهمن، خیابان شهید وفایی مراجعه و یا برای اطلاعات بیشتر با شماره تلفن55058892 تماس بگیرند.

 

منتشر شده توسط باشگاه خبرنگاران تهران در تاریخ ۱۳۹۶ چهارشنبه ۲۹ آذر
کدخبر:14527منبع:باشگاه خبرنگاران تهرانتاریخ انتشار:۱۳۹۶ بيست و نهم آذرلینک خبر: http://www.nabteh.ir/Pages/News-14527.aspx