اولین پایگاه خبری - تحلیلی شهر تهران


عملکرد ضعیف نمایندگان مردم تهران در مجلس

نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی گفت: همسویی دولت و مجلس که زیاد باشد تحقیق و تفحص ها کاهش می یابد زیرا جریانات فکری مجلس با دولت همراهی می کنند و کمتر چوب لای چرخ دولت می گذارند.

به گزارش پایگاه خبری شهر تهران، ابوالفضل سروش اظهار داشت: اولین جلسه ای که دولت با مجلس داشت رئیس جمهور و هیئت دولت تأکید داشتند که ما قوانین زیادی داریم که دست و پا گیر است لذا هیئت دولت و هیئت رئیسه مجلسه خواهش داشتند که نمایندگان به جای قانونگذاری و تدوین طرح، نظارت قوی تری انجام دهند.

نماینده مردم تهران در مجلس تصریح کرد: در رایزنی و مشورت هایی که با نمایندگان قبلی داشتیم توصیه تمامی آنها این بود که قوانین جدید وضع نکنیم زیرا قوانین دست و پا گیر هستند. این اظهارات نیز در رویکرد جدید مجلس و کاهش بررسی طرح ها در مجلس تأثیر گذار بوده است.

وی همسوی دولت و مجلس را نیز از دلایل تضعیف بازوی نظارتی مجلس خواند و گفت: زمانی که همسویی دولت و مجلس زیاد باشد تحقیق و تفحص ها کاهش می یابد زیرا جریانات فکری مجلس با دولت همراهی می کنند و کمتر چوب لای چرخ دولت می گذارند.

عضو شورای مرکزی فراکسیون امید اظهار داشت: عملکرد مدیریت هیئت رئیسه مجلس نیز در این امر تأثیرگذار است. اعضای هیئت رئیسه نیز ناشی از همین ترکیب مجلس هستند. بنابراین طبق برنامه ریزی آنها بیشتر لوایح در مجلس بررسی می شود.

سروش در پاسخ به سوالی پیرامون علت عملکرد ضعیف نمایندگان تهران علیرغم اینکه همیشه طلایه دار مجلس بودند گفت: نظری در خصوص این سوال ندارم.

 

منتشر شده توسط مهر در تاریخ ۱۳۹۶ پنج شنبه ۴ آبان
کدخبر:14081منبع:مهرتاریخ انتشار:۱۳۹۶ چهارم آبانلینک خبر: http://www.nabteh.ir/Pages/News-14081.aspx