آرشیو خبر کد خبر: 15322     

تقدیر از قاری بین المللی قرآن

مراسم تقدیر از قاری بین المللی قرآن با حضور مدیر شبکه ایرانصدا و تنی چند از تهیه کنندگان و دست اندرکاران پایگاه جامع قرآن برگزار شد.
تاریخ انتشار :۱۳۹۷ چهارشنبه ۱۳ تير ساعت 19:16

به گزارش پایگاه خبری شهر تهران، مراسم تقدیر ازقاری بین المللی قرآن، محمد عباسی با حضور وی ، مدیر شبکه ایرانصدا و  تنی چند از تهیه کنندگان و دست اندرکاران پایگاه جامع قرآن برگزار شد.

مهدی شاملو مدیر شبکه «ایران صدا» گفت:در حوزه قرآن مجموعه «ایران صدا» تحت عنوان پایگاه جامع قرآن کریم قرار است مرجع کاملی از محتوای قرآنی شامل تلاوت، تحقیق، برنامه آموزشی، جلسات قرآنی، ترجمه قرآن را در اختیار مخاطبان قرار دهد.

شاملو، مدیر شبکه با بیان اینکه معاونت صدای رسانه ملی در حوزه قرآن در فضای مجازی فصل جدیدی را آغاز کرده است گفت: امسال، ترجمه های دیگر قرآن کریم نیز با صدای گویندگان رادیو تقدیم مخاطبان پایگاه جامع قرآن ایرانصدا می‌شود.

در ادامه استاد محمد عباسی با حضور در استودیوی رادیو تصویری ایرانصدا در خصوص فعالیت ها،موفقیت ها و... در حوزه قرآن به گفت و گو پرداخت.

محمد عباسی متولد سال ۱۳۴۵ در شهر تهران است. وی در محضر سیدمحسن خدام‌حسینی تلمذ کرده است. عباسی در آغاز کار تلاوتش به مدت سه سال از عبدالباسط تقلید کرد سپس با توصیه استادش به تقلید از مرحوم منشاوى و مصطفى اسماعیل پرداخت و کمتر از حدود شش سال به صورت تقلید از این اساتید به تلاوت ادامه داد. سپس به تلفیق الحان اساتیدى چون مصطفى اسماعیل، کامل یوسف و شعیشع پرداخت و با ترکیب الحان تلاوت این اساتید سبکى ویژه براى خود برگزید.

عباسى رتبه سوم مسابقات سراسرى قرآن اوقاف و امور خیریه در سال ۶۷، رتبه‌های بین‌المللی چون مقام نخست مسابقات بین‌المللى قرآن کریم هندوستان و رتبه دوم مسابقات بین‌المللى قرآن در کشور مالزى سال ۷۳ را دارد.

محمدعباسی از اساتید بین‌المللی قرآن كریم كشورمان در این گفت‌وگو با اشاره به این كه عمده‌ترین مشكل كنونی قرآن آموزان، بدآموزی به علت عدم استفاده از اساتید حرفه‌ای این رشته است، گفت: چنانچه در دوره‌های آموزشی قرآن كریم از اساتید حرفه‌ای، محقق، به روز و مبرز استفاده شود و نگاه قرآن‌آموزان نیز به این مقوله نگرشی حرفه‌ای باشد این مشكل حل خواهد شد.
خاطرات داوری های مسابقات، روزهای شیرین کودکی و نوجوانی و چگونگی جذب به قرآن از جمله مواردی است که در این گفت و گوی صمیمانه عنوان شد و در پایان بصورت زنده در استودیوی تصویری ایرانصدا به تلاوت قرآن پرداختند و در پایان از استاد محمد عباسی تقدیر بعمل آمد.
علاقمندان به شنیدن و دنبال کردن بخش های مختلف این گفت و گو می توانند در روزهای آتی به اپلیکیشن ایرانصدا مراجعه کنند.
لازم به ذکر است 30جز قرآن کریم بصورت ترتیل و تلاوتهای تحقیقی (مجلسی و استودیویی) از ایشان بر روی پایگاه به روز رسانی می شود.

گفتنی است، علاقه‌مندان می توانند از این پس از طریق دریافت اپلیکیشن رادیو به نشانی iranseda.ir به پایگاه جامع قرآنی دسترسی داشته و از محتوای ارزشمند آن به صورت آنلاین و آفلاین استفاده کنند.

 

فایل ها / برچسب ها برچسب ها برچسب هامحمد عباسی , مدیر شبکه ایرانصدا , پایگاه جامع قرآن ,نام :  
پست الکترونیکی :    
نظر شما :  
کد امنیتی: