آرشیو خبر کد خبر: 15494     

اجرای آزمایشی طرح ساماندهی دستفروشان در 6 منطقه تهران

شهرنوشت
طرح ساماندهی دستفروشان در ۶منطقه پایتخت با تصویب در کمیته اجتماعی شورای شهر تهران، به صورت آزمایشی اجرا می‌شود.
تاریخ انتشار :۱۳۹۷ پنج شنبه ۶ دي ساعت 11:44

به گزارش پایگاه خبری شهر تهران، در راستای کاهش آسیب‌های اجتماعی، نشست کمیته برنامه‌ریزی ساماندهی دستفروشان شهرتهران به ریاست الهام فخاری نایب رئیس کمیسیون فرهنگی اجتماعی شورای اسلامی شهر تهران و با حضور موسوی لاری مدیركل هماهنگی امور مناطق شهرداری تهران، امیرفتاحیان مدیرعامل شهربان، تحصیلی مدیرعامل ساماندهی، شهرداران مناطق مدعو و نماینده شورا در امور دستفروشی برگزار شد.

الهام فخاری در این نشست با بیان این‌که پدیده دستفروشی طی سال‌های گذشته به عنوان بخشی از واقعیت اجتماعی شهرهای بزرگ کشور گسترش داشته است، گفت: چنانچه این واقعیت اجتماعی به درستی ساماندهی و مدیریت نشود می‌تواند از پدیده به مساله و و سپس به چالش تبدیل شود.

رئیس کمیته اجتماعی شورای شهر تهران ادامه داد: بنابراین ضروری است که بعد از ۱۲سال مغفول ماندن مصوبه ساماندهی دستفروشی و مشاغل سیار، در راستای حفظ کرامت دستفروشان و از سویی رعایت حق همگان بر گذرگاه‌ها و فضاهای عمومی، نسبت به ساماندهی دست‌فروشی اقدام شود.

در این نشست مقرر شد که با همکاری شهرداری‌های مناطق و شرکت‌های شهربان و ساماندهی مشاغل شهرداری تهران، طرح ساماندهی دستفروشان در برخی مناطق به صورت آزمایشی در محل‌های تعیین شده به اجرا در آید.

گفتنی است مصوبه ساماندهی دستفروشان و مشاغل سیار از مصوبات سال ۸۵ شورای شهر تهران است که تا کنون بر زمین مانده بود. پس از آغاز به کار شورای پنجم، این مصوبه با پیگیری الهام فخاری به جریان افتاد که اجرای آزمایشی طرح ساماندهی دستفروشان نیازمند در شش منطقه پایتخت، حاصل چندین جلسه کارشناسی در این مورد است.

 

فایل ها / برچسب ها برچسب ها برچسب هاشهرداری تهران ,نام :  
پست الکترونیکی :    
نظر شما :  
کد امنیتی: