آرشیو خبر کد خبر: 14731     

نقش باغ پرندگان تهران در تقویت گونه های جانوری

شهرنوشت
شهردار منطقه 4 تهران از امضاء منشور محیط زیست باغ پرندگان خبر داد و گفت: با امضاء این منشور زمینه ارتقاء کیفی زیست محیطی باغ پرندگان فراهم خواهد شد.
تاریخ انتشار :۱۳۹۶ شنبه ۳۰ دي ساعت 20:33

به گزارش پایگاه خبری شهر تهران، سید علیرضا حسینی در جلسه تخصصی با مدیر کل حفاظت محیط زیست استان تهران، ریاست مرکز مدیریت و توسعه پایدار شهرداری تهران و مدیر محیط زیست شهر تهران، با اعلام این خبر گفت: سند منشور باغ پرندگان تهران حاوی اهداف کلان محیط زیستی در اجرای این پروژه و یک چارچوب مناسب برای مدیریت محیط زیست مجموعه گردشگری ـ علمی و تفریحی محسوب می شود و ثابت می کند که رویکردهای باغ پرندگان صرفاً یک مرکز نگهداری نبوده و اهداف مهمی در زمینه ارتقای کیفیت محیط زیست و حفاظت از تنوع زیستی دارد.
شهردار منطقه 4 ضمن قدردانی از توجه مدیران محیط زیست به نقش باغ پرندگان تهران در تقویت گونه های گیاهی و جانوری افزود: این منشور را می توان به عنوان یک سیاست گذاری درست در محیط زیست تهران دانست که حاصل تلاش های کمیته علمی و تخصصی باغ پرندگان است.

حسینی گفت: منطقه 4 به عنوان یک منطقه وسیع و با وجود ظرفیت ها و پتانسیل های قابل توجه در این منطقه از کلان شهر تهران، آمادگی پیشرفت  در این زمینه و ارتقای سطح کیفیت محیط زیست را دارد.

وی در ادامه ضمن قدردانی از تلاش هایی که در باغ پرندگان در زمینه احداث، سرمایه گذاری و مدیریت آن صورت گرفته است ، عنوان کرد: تعامل سازمان حفاظت محیط زیست تهران با این منطقه می تواند منشا توسعه و ارتقاء زیست محیطی باغ پرندگان باشد.

در ادامه علیپور مدیر مرکز مدیریت محیط زیست و توسعه پایدار شهرداری تهران گفت: مجموعه باغ پرندگان لویزان تهران علاوه بر اینکه یک مرکز علمی و پژوهشی است، می تواند خدمات ارزنده ای را در حوزه محیط زیست به شهروندان ارائه کند.

وی تصریح کرد: در این مجموعه رویکردها به صورت علمی و تخصصی شکل گرفته است و صرفا یک محل نگهداری پرندگان نمی باشد.

علیپور افزود: در مدیریت محیط زیست شهر تهران، رویکردهای ویژه ای به ساختار هریک از مناطق شهرداری تهران وجود دارد که بر اساس ویژگی های هر منطقه نقاط قوت و فرصت های موجود پروژه های محیط زیستی تعریف و اجرا می شود.

مدیر مرکز مدیریت محیط زیست و توسعه پایدار شهرداری تهران اضافه کرد: خوشبختانه در منطقه4 رویکردها به سمت گردشگری و اکوتوریسم پایدار شهری است که همکاری، تلاش و پشتکار منطقه و حمایت های سازمان حفاظت محیط زیست، اداره کل استان تهران و محیط زیست شهر تهران می تواند نتایج مثبتی را به دنبال داشته باشد.

در ادامه نیز کلانتری مدیر کل حفاظت محیط زیست استان تهران از عملکرد محیط زیست شهرداری تهران و رویکردهای ایجاد شده در این زمینه تقدیر و تاکید کرد: سازمان محیط زیست از اجرای پروژه های محیط زیستی نظیر باغ پرندگان حمایت می کند.

گفتنی است در ادامه این نشست از اعضای کارگروه تخصصی علمی باغ پرندگان قدردانی شد.

 

فایل ها / برچسب ها برچسب ها برچسب هاباغ پرندگان تهران , محیط زیست تهران ,نام :  
پست الکترونیکی :    
نظر شما :  
کد امنیتی: