آرشیو خبر کد خبر: 13291     

جزئیات ابتلا و فوتی بر اثر تب کریمه کنگو در تهران

تسنیم
رئیس مرکز مدیریت بیماری های واگیر وزارت بهداشت با بیان اینکه وضعیت بیماری تب کریمه کنگو در کشور نسبت به سال گذشته تفاوت چندانی نداشته است، یادآور شد: موارد مرگ در سال جاری بر اثر ابتلا به این بیماری به مراتب کمتر از سال گذشته است.
تاریخ انتشار :۱۳۹۶ يکشنبه ۱۸ تير ساعت 11:28

به گزارش پایگاه خبری شهر تهران، محمد مهدی گویا با اشاره به اینکه از ابتدای امسال تاکنون، 79 مورد ابتلا به بیماری تب کریمه کنگو در کشور شناسایی شده است،  اظهار داشت: 5 نفر بر اثر این بیماری جان خود را از دست دادند البته برخی از آنها بیماری‌های زمینه ای دیگری نیز داشتند.

وی از فصول بهار و تابستان به عنوان فصل هایی یاد کرد که بیماری تب کریمه کنگو در آنها شایع می‌شود و گفت: در سه هفته اخیر، سه بیمار جان خود را از دست دادند که یکی از آنها به علت سرطان خون و فرد دیگری به علت کهولت سن و تماس با حیوانات، فوت کردند.

گویا با بیان اینکه وضعیت بیماری تب کریمه کنگو در کشور نسبت به سال گذشته تفاوت چندانی نداشته است، یادآور شد: موارد مرگ در سال جاری بر اثر ابتلا به این بیماری به مراتب کمتر از سال گذشته است.

رئیس مرکز مدیریت بیماری‌های واگیر وزارت بهداشت ضمن تکذیب فوت یک نفر در تهران به دلیل ابتلا به بیماری تب کریمه کنگو عنوان کرد: هیچ موردی از ابتلا به تب کریمه کنگو در استان تهران مشاهده و گزارش نشده است اما پنج بیماری که جان خود را از دست دادند از استانهای هرمزگان، اصفهان، فارس، خراسان رضوی و کرمانشاه بودند.

گویا با اشاره به عدم ثبت حتی یک مورد از ابتلا به وبا در کشور در سال جاری، گفت: وبا یک بیماری اسهالی شدید است که بر اثر خوردن آب، میوه و سبزیجات و نیز غذای آلوده رخ می‌دهد.

وی ادامه داد: هیچ نگرانی از بایت ابتلای مردم به وبا به علت آب آلوده با توجه به اقدامات کنترلی که بر روی آب آشامیدنی انجام می شود، وجود ندارد مگر در صورتیکه اتفاقی در مسیر انتقال آب رخ بدهد که خوشبختانه با توجه به نظارت دقیق شرکت آب و فاضلاب، شاهد ابتلا به وبا از راه آب آلوده نیستیم.

رئیس مرکز مدیریت بیماری‌های واگیر وزارت بهداشت تصریح کرد: مردم باید نهایت دقت را در شستشوی میوه و سبزیجات داشته باشند و مطابق دستورالعمل‌های دانشگاههای علوم پزشکی و وزارت بهداشت عمل کنند.

گویا در پایان یادآور شد: شستشوی دست‌ها به ویژه برای کودکان و افراد مسن، اهمیت بسیار زیادی دارد اما خوشبختانه تاکنون هیچ موردی از ابتلا به وبا در کشور ثبت نشده و وزارت بهداشت تا آبان ماه، برای مقابله با وبا در آماده باش کامل قرار دارد.

 

فایل ها / برچسب ها برچسب ها برچسب هاتب کریمه کنگو , تهران , شهر تهران ,نام :  
پست الکترونیکی :    
نظر شما :  
کد امنیتی: