آرشیو خبر کد خبر: 10744     

آشنائی با مجله تهران

مجله‌ تهران، ماهنامه اجتماعی- فرهنگی با گستره توزیع سراسری است که توسط بخش خصوصی با مجوز رسمی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی به صاحب امتیازی و مدیرمسئولی احسان میراب زاده منتشر می‌شود.
تاریخ انتشار :۱۳۹۴ جمعه ۱۴ اسفند ساعت 20:00

نخستین شماره این ماهنامه، مهرماه سال 1394 در همزمانیِ تقویمی عید سعید غدیرخم با جشن مهرگان به روی دکه‌های روزنامه‌فروشی رفت.

نشانه نوشته مجله تهران (Logo) توسط صداقت جباری، خوشنویسی و طراحی شده و صفحه آرائی (Layout) براساس رویکرد مجله، «عکس محور» طراحی شده است. مجله تهران، می‌کوشد تا با بهره گرفتن از عکاسی مستند اجتماعی، پیامش را به طیف بیشتری از مخاطبان در گروه‌های مختلف سِنّی عرضه کند و تاثیرگذاری‌اش را بر مجله خوانی افزایش دهد. رسم الخط مجله تهران، براساس مصوبات فرهنگستان زبان و ادبیات فارسی است.

سردبیری مجله تهران را پژمان موسوی عهده‌دار است. خروجی تحریریه مجله تهران درگروه برخطِ شهر با بخش‌های شهروند، آبادی، دربست، جانِ شهر و قاراشمیش؛ گروه تهران‌خوانی با بخش‌های تهران‌مصور، راسته‌کتاب و تهران‌مکتوب؛ گروه تهران‌پلاس با بخش‌های هیجان، رستوران‌گردی، همزیستی، کمپینگ و در گروه‌های طهران قدیم؛ شب‌های تهران؛ کنتراست؛ موسیقی؛ تماشا، مجله خبری و پیشنهاد ارائه می ‌شود.گروه عکس مجله هم علاوه بر تامین عکس‌های متن، با بخش‌های مستقل از متن به نام‌های عکاس‌باشی، تهرانِ ما، خارج از تهران و ایرانِ ما به ارائه محتوا می‌پردازد.

  • بیانیه چارچوب آگهی

مجله تهران، برای صاحبان کار و  کسب، یک «بیانیه چارچوب آگهی» در سه برداشت دارد که در آن آمده است:
«مجلات هم مثل انسان‌ها منحصربه فردند و متفاوت بودن، به مجله مزیت‌هایی می‌بخشد كه اولین‌اش، به چشم آمدن است.

  • برداشت یک

«تهران» نامی است به یقین نیرومند. آنقدر نیرومند كه سه ستاره درخشان را نصیب تان می‌كند:١. به نام تجاری‌تان امكان می‌دهد كه به سرعت، از سایر رقبا فاصله بگیرد. 2. به نام تجاری‌تان امكان می‌دهد كه متمایز شوندگی بیشتری را دنبال كند. 3. خرید و تجربه رضایت بخشی از نام تجاری‌تان برای مخاطب فراهم می‌شود.

  • برداشت دو

«مجله تهران»برای رساندنتان به این سه ستاره درخشان، باید جذاب، اصیل و مربوط باشد. «جذاب» كه خوانندگان، به سمت «تهران» كشیده شوند؛ «اصیل» كه مخاطب، «تهران» را باور كند و «مربوط» كه مجله، بتواند با زندگی‌ها و نیازهایشان پیوند برقرار كند.

امّا چه چیزهایی «مجله تهران» را جذاب‌تر، اصیل تر، مربوط تر و در نتیجه در ذهن مخاطب، مثبت می‌كندو از نظر عاطفی موجب درگیرسازی بیشتر مخاطب با مجله می‌شود؟


1. سوژه پردازی‌های جوان‌گرایانه 2. روش‌های خلاقانه  روزنامه نگاری 3. جذب نخبگان، اهالی فرهنگ و هنر، تهران‌شناسان و فعالان کار و کسب 4. بهره مندی از تکنیک‌های گرافیک در فُرم 5. عکس محور بودن مجله 6. به‌کارگیری استانداردهای جهانی در انتشار مجله 7. عقلانیت 8. ارزش‌هایی كه بر سرشان مصالحه نمی‌كنیم 9. چارچوب 10. داستان منحصر به فرد «تهران»11 .توانایی كارِ گروهی و بهبودپذیری 12. تفاوت

كلمات معمول ما در مجله تهران برای احترام به مخاطب عبارت‌اند از: ممتاز، نوآورانه، قابل اعتماد، قابل استناد، كارا، زیبا، اخلاقی، دوستانه، هیجان انگیز، جذاب، حرفه‌ای.

  • برداشت سه

مجله تهران می‌خواهد برای رسیدنش و رساندنتان به سه ستاره درخشان، به حسرت تهرانی‌ها پایان دهد و داستانِ نو و تازه‌ای را خلق كند. داستانِ پایانِ حسرت‌ها. پایان حسرتِ معنا بخشیدن به لحظات زندگی در تهران؛ پایانِ حسرت تعلق خاطر؛ پایانِ حسرت لذت بردن از مشاركت اجتماعی.

دچار این اشتباه نشوید كه فكر كنید همه اینها شاعرانه و غیرممكن هستند. نام‌های تجاری بزرگ دنیا هم به همین حسرت‌ها پایان داده‌اند (نسبی و نه مطلق) و همین‌طور عمل‌كرده‌اند و موفق بود‌ه‌اند.»

شماره شاپای  مجله تهران  ISSN  2423-768X، قطع آن 24 × 21 سانتیمتر و چاپ آن چهار رنگ است. دسترسی به مجله تهران در فضای مجازی از طریق آی دی Tehranmag در اینستاگرام، تلگرام، توئیتر و فیسبوک امکان‌پذیر است.

 نام :  
پست الکترونیکی :    
نظر شما :  
کد امنیتی: