آرشیو خبر کد خبر: 14707     

گردشگری با دوچرخه در بافت تاریخی تهران

فارس
برای اولین بار در شهر تهران مسیر گردشگری در بافت تاریخی با دوچرخه طراحی شده است که همزمان با 29 دی و روز هوای پاک توسط جمعی از مدیران شهری رونمایی خواهد شد.
تاریخ انتشار :۱۳۹۶ چهارشنبه ۲۷ دي ساعت 14:53

به گزارش پایگاه خبری شهر تهران، نصراله آبادیان شهردار منطقه 11 گفت: اولین مسیر گردشگری با دوچرخه و بازدید از اماکن تاریخی پایتخت، روز جمعه 29 دی همزمان با روز هوای پاک با حضور مدیران شهری رونمایی خواهدشد.

وی با بیان این که بخشی از حصار ناصری، طهران قدیم و بسیاری از آثار و ابنیه تاریخی شهر تهران که بیانگر هویت، معماری، هنر و تاریخ پایتخت ایران است؛ در محدوده منطقه 11 قرار گرفته؛ گفت: توجه به حوزه گردشگری، حفظ میراث فرهنگی و نیز بستر سازی برای رونق این مهم در اولویت برنامه های شهرداری منطقه 11 است.

آبادیان افزود: در همین راستا برای اولین بار در شهر تهران مسیر گردشگری در بافت تاریخی با دوچرخه طراحی شده است که همزمان با 29 دی و روز هوای پاک توسط جمعی از مدیران شهری رونمایی خواهد شد.

به گفته آبادیان پیش از این 4 مسیر گردشگری در منطقه 11 طراحی شده بود؛ اما این نخستین بار است که در شهر تهران گردشگری با دوچرخه در بافت تاریخی تعریف می شود .
وی خاطر نشان کرد : طی ماه های آینده در این محدوده تورهای گردشگری برگزار خواهیم کرد و تلاش ما این است که امسال با بهبود خدمات، تورهای گردشگری را با مزیت بیشتری نسبت به سال های قبل برگزار کنیم و شرایط بازدید شهروندان از مکان های تاریخی را تسهیل بخشیم.

بر اساس این گزارش اولین مسیر گردشگری با دوچرخه در بافت تاریخی شهر تهران شامل بازدید از میدان تاریخی حسن آباد، موزه ثبت احوال، خانه و موزه مقدم، خانه پروفسور عدل، موزه قرآن کریم، میدان حر و خانه تیمور تاش (موزه جنگ ) می شود.

 

فایل ها / برچسب ها برچسب ها برچسب هاگردشگری با دوچرخه , منطقه11 ,نام :  
پست الکترونیکی :    
نظر شما :  
کد امنیتی: