آرشیو خبر کد خبر: 15301     

کمبود سوله های مدیریت بحران در تهران

ایسنا
استاندار تهران گفت؛ در حوزه امداد و نجات، مسئولیت بر عهده سازمان هلال احمر است.
تاریخ انتشار :۱۳۹۷ جمعه ۸ تير ساعت 10:43

به گزارش پایگاه خبری شهر تهران، استاندار تهران با تاکید بر اینکه امکانات وسیعی در تهران برای مواقع بحران فراهم شده است، افزود: هنوز برای بحران‌های طبیعی آموزش‌های لازم داده نشده و آمادگی و تقسیم کار مناسب انجام نشده است.

محمدحسین مقیمی درباره مدیریت بحران در استان تهران گفت: در بحران نخستین کار این است که مسئولین نیروی انتظامی منطقه را به گونه‌ای مدیریت کنند که شهروندان سایر نقاط نتوانند به منطقه بحران وارد شوند تا دستگاه‌های امدادی در سریع‌ترین زمان ممکن کار امدادی خود را انجام دهند.

وی افزود: در زلزله اخیر همه شهروندان با خودرو به خیابان‌ها وارد شدند و مسیر را برای خودروهای امدادی مسدود کردند، لذا همان زمان در ستاد مدیریت بحران تصمیم گرفتیم مسیرهایی به صورت ویژه برای خودروهای امدادی اختصاص پیدا کند.

وی ادامه داد: در حوزه امداد و نجات، مسئولیت بر عهده سازمان هلال احمر است. بر همین اساس همه سازمان‌هایی که قصد کمک دارند، باید زیر نظر هلال احمر کار کنند. همچنین باید موضوعاتی همچون اسکان موقت هرچه زودتر برای مواقع بحران تعیین تکلیف شود.

استاندار تهران با تاکید بر پیشگیری از وقوع خسارات شدید پس از زلزله با مقاومسازی ساختمان‌ها و آموزش نیروهای مختلف در سطح استان تهران گفت: استان تهران در زمینه احداث سوله‌های مدیریت بحران با کمبود مواجه است و باید تعداد این سوله‌ها برابر نیاز در سطح استان باشد.

وی افزود: در مواقع بحرانی باید از تمامی امکانات و مدیریت مناسب برخوردار باشیم و از تمامی امکانات و زیرساخت‌ها در مواقع بحرانی بهره بگیریم.

 

فایل ها / برچسب ها برچسب ها برچسب هابحران تهران , استاندار تهران ,نام :  
پست الکترونیکی :    
نظر شما :  
کد امنیتی: