آرشیو خبر کد خبر: 14187     

کشف بیش از 11 میلیون سی دی غیرمجاز در تهران

ایسنا
رئیس پلیس پایتخت از کشف 11 میلیون سی دی غیرمجاز و غیر اخلاقی در عملیات 48 ساعت گذشته مأموران پلیس خبر داد.
تاریخ انتشار :۱۳۹۶ دوشنبه ۱۵ آبان ساعت 11:48

به گزارش پایگاه خبری شهر تهران، سردار حسین رحیمی در حاشیه طرح جمع‌آوری سی دی‌های غیرمجاز که در مقر پلیس امنیت تهران برگزار شد، گفت: همکاران من در پلیس امنیت و اطلاعات پس از مدت‌ها کار اطلاعاتی طی 48 ساعت گذشته عملیاتی را آغاز کرده و در آن بیش از 11 میلیون سی دی غیرمجاز و غیر اخلاقی را کشف و ضبط کردند.

وی با بیان اینکه این طرح با هماهنگی دستگاه قضایی و همکاری خوب وزارت ارشاد انجام شد، افزود: نمایندگان وزارت ارشاد در این طرح با پلیس همراهی داشته و طی دو روز گذشته از بیش از 400 واحد صنفی عرضه کننده محصولات فرهنگی بازدید به عمل آمد که متاسفانه تعداد قابل توجهی از آنها اقدام به عرضه محصولات غیرمجاز نیز کرده بودند.

رحیمی با بیان اینکه واحدهای صنفی عرضه کنده محصولات غیرمجاز اخطار دریافت کرده‌اند، گفت: قطعا در صورت اصرار بر ادامه تخلف، این واحدها پلمپ خواهند شد.

وی با بیان اینکه بیش از 700 دستگاه تکثیر محصولات فرهنگی نیز در این عملیات کشف شد، ادامه داد: امیدواریم با هماهنگی خوب مسئولان مربوطه با متخلفان برخورد جدی شود تا دیگر شاهد چنین اقداماتی نباشیم.

رحیمی با بیان اینکه پلیس حمایت از سینماگران، هنرمندان و مولفان را وظیفه خود می‌داند درباره رسیدگی به شکایت‌های هنرمندان نیز اظهار کرد: پلیس به این شکایت‌ها نیز رسیدگی می‌کند.

هشدار پلیس نسبت به بازی‌های رایانه‌ای مخرب

فرمانده انتظامی تهران بزرگ همچنین از کشف تعداد قابل توجهی از بازی‌های رایانه‌ای کودکان و نوجوانان در این عملیات‌ خبر داد و گفت: متاسفانه این بازی‌ها که به شکل غیرمجاز وارد کشور شده یا تکثیر می‌شود حاوی مسائل ضد اخلاقی است و همچنین بعضا آموزش مسائل شیطان پرستی می‌دهد از این رو لازم است که خانواده‌ها حتما نسبت به چنین بازی‌هایی حساسیت لازم را داشته باشند و اگر می‌خواهند برای فرزندانشان بازی رایانه‌ای خریداری کنند حتما به مشخصات این بازی و تأییدیه‌هایی که از سوی دستگاه‌های مسئول صادر می‌شود توجه کنند.

رحیمی ابراز امیدواری کرد که با همکاری مسئولان قضایی و ارشاد و همچنین همراهی مردم جلوی این روند گرفته شود.

وی در پاسخ به سوالی درباره برخورد با سایت‌های عرضه کننده محصولات ضد فرهنگی در فضای مجازی نیست، تصریح کرد: فیلترینگ بر عهده کارگروه فیلترینگ است و آنان در زمینه مسدود سازی این سایت‌ها تصمیم می‌گیرند. پلیس به دنبال برقراری انضباط در جامعه است و نمی‌شود که چون ممکن است مواردی در فضای مجازی عرضه شود دیگر با سی دی‌ها برخورد نکنند. در این زمینه نیز نظارت‌هایی وجود دارد و امیدواریم تمامی مسئولان در این حوزه به ما کمک کنند.

 

فایل ها / برچسب ها برچسب ها برچسب هاپلیس تهران , سی دی غیرمجاز , عملیات پلیس ,نام :  
پست الکترونیکی :    
نظر شما :  
کد امنیتی: