آرشیو خبر کد خبر: 15213     

پیشنهاد تجمیع دستگاه‌های حمایتی

تسنیم
نماینده مردم تهران با اشاره به وظایف دستگاه‌های حمایتی از جمله کمیته امداد و بهزیستی پیشنهاد تجمیع این دو دستگاه را مطرح کرد.
تاریخ انتشار :۱۳۹۷ شنبه ۲۲ ارديبهشت ساعت 14:51

به گزارش پایگاه خبری شهر تهران، محمدعلی وکیلی در آیین تکریم اصغر باقری سرپرست سابق بهزیستی و داریوش بیات‌نژاد سرپرست بهزیستی استان تهران که با حضور انوشیروان محسنی بند پی رئیس سازمان بهزیستی کشور و جمعی از معاونین و مدیران این سازمان در محل سالن اجتماعات سازمان بهزیستی برگزار شد اظهار کرد: مهمترین شاخص تمایز کشور ما، شاخص عدالت اجتماعی است و عدالت اجتماعی فراتر از شعار در حوزه رفاه اجتماعی است. هر چند ما بتوانیم در حوزه رفاه اجتماعی عملکرد واقعی را داشته باشیم می‌توانیم از این بخش به عنوان یک سنجش به حوزه عدالت اجتماعی افتخار کنیم.اگرچه ما فاصله معناداری با آرمان‌های اولیه و انتظارات جامعه داریم اما باید تلاش کنیم گام‌های موثرتری را در حوزه عدالت اجتماعی برداریم.

وکیلی با اشاره به عملکرد سازمان بهزیستی در حوزه عدالت اجتماعی بیان کرد: رویکرد غیرشعاری و غیرتبلیغاتی سازمان بهزیستی در سال‌های اخیر ما را به فرهنگ بهزیستی نزدیک کرده است. ما باید بتوانیم موانع ارائه خدمات از سوی خیرین و موسسات خیریه را برطرف کنیم و چنانچه این رویه را در پیش بگیریم نیازی به استمداد دولت برای حمایت از افراد نیازمند وجود ندارد.

نماینده مردم تهران در مجلس به نقش نهادهای حمایتی در کشور اشاره کرد و گفت: ما باید بتوانیم فرهنگ مشارکت در امور خیریه را تبدیل به یک فرهنگ جاری و ساری در کشور کنیم.

وکیلی در ادامه به ماموریت‌ها و وظایف نهادهای حمایتی از جمله بهزیستی و کمیته امداد اشاره کرد و گفت: در این زمینه پیشنهادی مبنی بر تجمیع دستگاه‌های حمایتی و اولویت‌بندی وظایف آنها وجود دارد.

 نام :  
پست الکترونیکی :    
نظر شما :  
کد امنیتی: