آرشیو خبر کد خبر: 14843     

پیشنهاد احداث پارک سوار در غرب تهران

شهرنوشت
معاون حمل و نقل و ترافیک شهرداری منطقه 22، گفت: با احداث پارک سوار غرب تهران در منتهی الیه غرب منطقه جنب مترو گرمدره، کوتاه شدن سفرهای اقماری و کاهش ترافیک در ورودی های غربی شهر تهران از استان های غربی کشور و سهولت دسترسی به مناطق مرکزی تهران اتفاق خواهد افتاد.
تاریخ انتشار :۱۳۹۶ سه شنبه ۱۷ بهمن ساعت 21:32

به گزارش پایگاه خبری شهر تهران، مریم نخعی پور با اشاره به اقدامات صورت گرفته در زمینه توسعه ناوگان حمل و نقلی منطقه، اظهار کرد: به دلیل پراکندگی جمعیتی و وسعت منطقه، در حوزه های اتوبوسرانی، تاکسیرانی و بخصوص حمل و نقل ریلی جهت تامین رفاه شهروندان ساکن منطقه، کمبودهای جدی احساس می شود. با توجه به تراکم ساخت و سازهای جدید در این منطقه، بحث تاثیر بارگذاری ها بر شبکه معابر و نحوه دسترسی به کاربری ها بحثی مهم و ضروری به نظر می رسد که در صورت عدم برنامه ریزی صحیح در این حوزه، شاهد بروز معضلات بسیار زیادی در آینده خواهیم بود.

نخعی پور یادآور شد: در حوزه حمل و نقل ریلی منطقه 22 تهران، تنها از وجود چهار ایستگاه مترو ورزشگاه آزادی، چیتگر، ایران خودرو و وردآورد در حاشیه منطقه بهره می برد که طول این مسیر ریلی در حدود 5/17 کیلومتر است و متاسفانه هیچگونه خط ریلی در داخل به منظور دسترسی شهروندان به سایر نقاط شهر وجود ندارد.

وی با اشاره به اقدامات ترافیکی در حال اجرا در منطقه 22 اظهار کرد: مطالعات فاز اول توسعه و انشعاب خط شش مترو تهران که در بالادست خط پنج تهران- کرج قرار دارد، انجام شده است. اجرای این پروژه می تواند بخش های مرکزی و شمالی در منطقه22 را پوشش دهد.در قسمت های شمالی و جنوبی منطقه نیز پوشش ناوگان به صورت LRT و BRT مد نظر قرار گرفته است.

به گفته معاون حمل و نقل و ترافیک منطقه 22،در حوزه توسعه و تقویت حمل و نقلی منطقه، تاکسی هایی به صورت گردشی در محدوده پایین و بالای بزرگراه شهید خرازی به منظور جابجایی شهروندان تعبیه شده است.

وی در پایان اظهار کرد: استفاده از سیستم های نوین حمل و نقل شامل شاتل و سیستم های تک پایه ریلی، از طریق بکارگیری سرمایه گذاری بخش خصوصی و سرمایه گذاری مالکین مراکز تجاری عمده و مراکز جاذب سفر مانند دریاچه شهدای خلیج فارس، آبشار و بوستان های فرامنطقه ای منطقه در این زمینه می تواند ضعف هایی که در حوزه حمل و نقل منطقه وجود دارد، را تا حدودی جبران کند.

 

فایل ها / برچسب ها برچسب ها برچسب هاپایانه غرب تهران , اخبار مناطق تهران , منطقه22 ,نام :  
پست الکترونیکی :    
نظر شما :  
کد امنیتی: