آرشیو خبر کد خبر: 14900     

پویش بانوان پیشرو در حفظ محیط زیست

مهر
نشست هم اندیشی بانوان منطقه ۲ با تشکیل پویش ˝بانوان پیشـرو در حفظ محـیط زیست˝ با حضور مشاور شهردار منطقه دو برگزار شد.
تاریخ انتشار :۱۳۹۶ جمعه ۲۷ بهمن ساعت 19:59

به گزارش پایگاه خبری شهر تهران، یوسف مزارعی معاون امور اجتماعی و فرهنگی با بیان این مطلب اظهار داشت : این نشست که با هدف هم اندیشی ،هم افزایی و تعامل مدیران شهری و مدیران و مسئولین محلات منطقه و تشریح  رویکرد  های نوین مدیریت شهری در حوزه بانوان  برگزار شد حول محور  محیط زیست و اعتلای آن به عنوان یکی از اصول توسعه پایدار در شهرها و جوامع، به منزله برنامه شاخص حوزه بانوان منطقه با عنوان " بانوان پیشرو در حفظ محیط زیست " آغاز بکار کرد.

 وی در ادامه افزود : رویکرد جدید مدیریت شهری در حوزه بانوان و نقش موثر ایشان در خانواده و جامعه ، ابعاد تاثیر بانوان  رادر عرصه های متعدد بیشتر  می نماید ،از این رو تشکیل اولین"پویش زیست محیطی بانوان "  به همت اداره امور بانوان منطقه دو با هدف کارکرد گرایی بانوان در حوزه محیط زیست گامی مهم در حفظ آن  محسوب می شود .

در این راستا امیر ناصر هراتی مشاور شهردار منطقه  در این نشست با اشاره به نقش موثر زنان در طول تاریخ و بخصوص در صدر اسلام اعلام داشت : در هر جایگاهی که زنان در مدیریت و هدایت جامعه نقش داشتند ، آن جامعه شاهد پیشرفت های چشمگیری بوده است .

ایشان در تکمیل بالا عنوان کرد : با عنایت به تاکید ویژه شهردار منطقه بر مولفه مهم محیط زیست ،تشکیل  پویش "بانوان پیشرو در حفظ محیط زیست " در منطقه با راهبری حوزه بانوان و مدیریت پسماند منطقه و  همکاری بانوان سطح محلات می تواند نقش مهمی را در حفظ این موهبت حیاتی ایفا و در آینده ای نزدیک این منطقه به عنوان منطقه شاخص و سر آمد در حفظ محیط زیست معرفی گردد.

گفتنی است در اولین مرحله از تشکیل پویش مزبور ،استفاده از ظروف یکبار مصرف پذیرایی در برنامه های امور بانوان منطقه حذف و به جای آن از پاکتهای کاغذی قابل بازیافت استفاده می شود.

 

فایل ها / برچسب ها برچسب ها برچسب هابانوان پیشرو در حفظ محیط زیست , منطقه 2 تهران ,نام :  
پست الکترونیکی :    
نظر شما :  
کد امنیتی: