آرشیو خبر کد خبر: 13005     

وقوع ۳ حادثه ریزش منازل قدیمی و دیوار در پایتخت

تسنیم
سخنگوی آتش‌نشانی تهران گفت: بر اثر ریزش دیوار در منطقه جوادیه چهار خودرو آسیب دید همچنین در دو حادثه دیگر، دو منزل قدیمی در خیابان ۱۷ شهریور و منصور فروریخت.
تاریخ انتشار :۱۳۹۶ چهارشنبه ۲۳ فروردين ساعت 10:30

به گزارش پایگاه خبری شهر تهران، سید جلال ملکی با اعلام خبر ریزش دیوار قدیمی و خسارات به چند خودرو در منطقه جوادیه درباره جزئیات این حادثه اظهار کرد: ساعت 17:19 روز گذشته حادثه تخریب دیوار در منطقه جوادیه، ده متری اول به سامانه 125 اعلام شد که به سرعت آتش‌نشانان یک ایستگاه آتش‌نشانی  به محل حادثه اعزام شدند.

سخنگوی سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی تهران ادامه داد: با حضور آتش‌نشانان در محل حادثه مشاهده شد بر اثر ریزش دیواری به جا مانده از یک منزل قدیمی بر روی خودروهای پارک شده مجاور دیوار، چهار دستگاه خودرو (یک سمند، یک پژو روآ و دو پیکان) آسیب دیده‌اند، خوشبختانه داخل خودروها کسی حضور نداشت و در این حادثه مصدومیت نداشتیم.

وی تصریح کرد: با خارج کردن خودروها از محل حادثه، عملیات پایان یافت و محل تحویل عوامل شهرداری شد.

ریزش 2 منزل قدیمی در خیابان 17 شهریور و خیابان منصور

ملکی با اشاره به وقوع دو حادثه دیگر مربوط به ریزش منازل قدیمی در پایتخت، درباره جزئیات این حوادث اظهار کرد: روز گذشته دو حادثه دیگر ریزش منازل قدیمی در خیابان 17 شهریور، تقاطع تیر دوقلو و خیابان منصور و در میدان خراسان، خیابان طیب اتفاق افتاد.

وی افزود: در این دو حادثه نیز دو منزل قدیمی و متروکه به علت فرسودگی به یکباره تخریب شدند که البته در این حوادث مورد مصدومیت نداشتیم.

سخنگوی سازمان آتش‌نشانی تهران خاطرنشان کرد: یکی از معضلات شهر تهران که در سالهای اخیر باعث نگرانی شده وجود املاک، بناهای فرسوده و قدیمی است که متأسفانه بسیاری از مالکان این املاک را به حال خود رها کرده‌اند، در موارد متعددی این املاک به محلی برای تردد افراد بی‌خانمان تبدیل شده و در مواردی این تخریبها باعث فوت این افراد می‌شود.

وی متذکر شد: شهروندان بدانند اگر املاک قدیمی دارند باید نسبت به ایمن‌سازی، مقاومت و مشخص شدن تکلیف این اماکن اقدام کنند، در صورت بروز حادثه مسئولیت با مالکان این اماکن است، متأسفانه مرجع رسیدگی‌کننده در این زمینه وجود ندارد چون این املاک شخصی است اما مالکان در بسیاری از اوقات این املاک را به حال خود رها می‌کنند و ریسک خطر را برای ساکنان و شهروندان بالا می‌برند.

 

فایل ها / برچسب ها برچسب ها برچسب هاساختمان , ریزش , آتش نشانی ,نام :  
پست الکترونیکی :    
نظر شما :  
کد امنیتی: