آرشیو خبر کد خبر: 15216     

نهمین دوره طرح بین‌المللی ˝مادران آسمانی˝

تسنیم
اختتامیه نهمین دوره طرح بین‌المللی ˝مادران آسمانی˝ در فرهنگسرای اشراق با حضور خانواده شهدای هسته‌ای، شهدای آتش‌نشان و خانواده‌های دو شهید دفاع مقدس برگزار شد.
تاریخ انتشار :۱۳۹۷ شنبه ۲۲ ارديبهشت ساعت 17:00

به گزارش پایگاه خبری شهر تهران، امیرمحمددوست مسئول ستاد مردمی طرح "مادران آسمانی" با ارائه گزارشی از اجرای این طرح در یک سال گذشته گفت: ما در ستاد 10 کارگروه ایجاد کردیم تا فضا را در سراسر کشور و در کشورهای عراق و لبنان مدیریت کنیم. 50 نفر در ستاد مرکزی کمک کردند. 6 هزار خادم در طرح حضور داشتند تا طرح سرانجام در 22 منطقه تهران، 31 استان و 245 شهر و روستا اجرا شد.

وی افزود: 30 جلسه در شورای مرکزی و 68 جلسه در ستاد برگزار شد. طرح مادران آسمانی به عنوان دومین سال در کشورهای مقاومت با کمک نیروهای مردمی در عراق و لبنان اجرا شد. در این طرح کانون‌های فرهنگی حوزه های علمیه پایگاه های مقاومت، مساجد، هیئت‌ها، گروه‌های دانشجویی و دانش‌آموزی مشارکت داشتند. 200 مجموعه مردمی و دو هزار نفر به صورت انفرادی به اجرای طرح کمک کردند.

مسئول ستاد مردمی طرح "مادران آسمانی" با اشاره به سامانه عرش، گفت: تعداد داوطلبان انفرادی که در سامانه ثبت‌نام کرده بودند سه هزار و 700 نفر بود که از این تعداد هزار و 200 نفر در تهران و دو هزار و 500 نفر در شهرستان بودند. 150 طراح مردمی در کل کشور تصاویر شهدا را آماده کردند و 120 نفر به صورت 24 ساعته فعالیت داشتند تا کار این تصاویر به پایان برسد. خوشبختانه توانستیم اطلاعات 120 هزار خانواده شهید را در سامانه دسته‌بندی کنیم که 18 هزار نفر آن توسط گروه‌های مردمی ثبت شده بود.

محمددوست با اشاره به بازتاب خبری طرح مادران آسمانی گفت: 30 خبرگزاری، روزنامه و پایگاه خبری طرح را پوشش داده و 150 عنوان خبر در این راستا منتشر شد. 50 عنوان کلیپ و تیزر توسط گروه‌های مردمی تولید شد و 500 هزار تصویر از گروه‌های مردمی دریافت کردیم.

وی با اشاره به پروژه‌هایی که ستاد مردمی "مادران آسمانی" در آینده در نظر دارد اجرا کند، گفت: درنظر داریم درسال آینده سه طرح دیگر را به انجام برساند طرح "سفره‌های آسمانی" در ماه مبارک رمضان که برنامه افطاری ساده با مادران شهید است طرح زیارت امام رضا (ع) که بعد از ماه مبارک رمضان اجرا خواهد شد و در آن هر مادر شهیدی که به خاطر شرایط خاص بیماری، سالمندی و تنهایی نمی‌تواند به زیارت برود و را زائر حضرت علی بن موسی الرضا(ع) کنیم. همچنین ثبت خاطرات، اطلاعات مادر و خانواده شهید را در دستور کار خود داریم. 104 هزار مادر شهید در قید حیات وجود دارد که ما می‌توانیم فقط به 30 هزار نفر از آنها خدمت کنیم امیدواریم با افزایش امکانات، ظرفیت تکمیل تر شود.

پدر شهید مصطفی احمدی روشن با انتقاد از مجموعه‌های دولتی و بنیاد شهید گفت: کسانی که اسم بنیاد شهید را به یدک می‌کشند باید برگزار‌کننده چنین مراسمی باشند اما نیستند. این گله خانواده شهداست. ما جمع شدیم تا خاطرات شهدا را زنده کنیم و بفهمیم آن‌ها در چه راهی قدم برداشته  به شهادت رسیدند. شهدا می‌گویند نسبت به مسائلی که در اطرافمان می‌گذرد بی‌خیال نباشیم. وظیفه اصلی ما این است که چه کسانی بر ما مسلط شده و چه می‌کنند.

وی با اشاره به موضع‌گیری آمریکا درمورد برجام گفت: بعد از گذشت 5 سال از برجام متأسفانه کیلومترها در مقابل آمریکا عقب نشینی کرده‌ایم این برای ما خانواده شهدا پذیرفته نیست. آقا فرمودند من در رابطه با مذاکره با آمریکا و کشورهای غربی خوش بین نیستم. اما بعد از 5 سال نتایج خوشبینی را مشاهده کردیم. هرگاه نیروی انقلابی در کارها وارد شده کارها پیش رفته است اما هرجا مدیریت ضعیف، ناامید و غیرانقلابی و بی‌تحرک داشتیم کارها متوقف شده است.

با حضور امیر محمددوست مسئول ستاد مردمی طرح "مادران آسمانی"، حسین پارسا دبیر اجرایی ستاد مادران آسمانی، حجت الاسلام علمی، سردار تیموری فرمانده بسیج منطقه 4 و پدر احمدی روشن از خادم‌الشهدای منتخب نهمین طرح بین المللی "مادران آسمانی" تقدیر شد.

 

فایل ها / برچسب ها برچسب ها برچسب هامادران آسمانی , فرهنگسرای اشراق ,نام :  
پست الکترونیکی :    
نظر شما :  
کد امنیتی: