آرشیو خبر کد خبر: 14234     
در نگارخانه فرهنگسرای بهمن برپا است؛

نمایشگاهی از كتاب های برگزیده سال 95

روابط عمومي خانه كتاب
گالری عکس یکصد و ده پیشکسوت اهل قلم و نمایشگاهی از آثار برگزیده جشنواره های کتاب ایران (سال 1395) در نگارخانه فرهنگسرای بهمن برپا است.
تاریخ انتشار :۱۳۹۶ يکشنبه ۲۱ آبان ساعت 12:53

به گزارش پایگاه خبری شهر تهران، این نمایشگاه که با مشارکت و همکاری موسسه خانه كتاب به مناسبت بیست و پنجمین دوره هفته كتاب جمهوری اسلامی ایران برپا شده است، از 20 تا 26 آبان ماه از ساعت ۱۰ تا 17 میزبان علاقه مندان است.

پرتره یكصد و ده پیشكسوت اهل قلم توسط هنرمند عکاس امید طاری‌فرد تهیه شده اند و به همت موسسه خانه كتاب در كتابی تحت عنوان «یادگار ماندگار» ثبت شده است، در این اثر عكس‌هایی از پیشكسوتان اهل قلم همراه با چكیده ای از زندگینامه و معرفی آثار آنه دیده می شود که در زمان تهیه آن در قید حیات بوده‌اند.

این مجموعه عكس‌ها تاكنون در موزه هنرهای معاصر فلسطین، مركز همایش های كتابخانه ملی، نمایشگاه بین‌المللی كتاب پكن و پردیس سینمایی ملت در معرض دید علاقه‌مندان قرار گرفته اند.

همچنین این موسسه همزمان در این فرهنگسرا نمایشگاهی از كتاب های برگزیده جشنواره های كتاب ایران كه در سال 1395 برگزار شده اند، درمعرض بازدید عموم قرار داده است، یادآور می شود آثاری كه هم اکنون در این نمایشگاه عرضه می شود پیش از این به كوشش موسسه خانه كتاب در كتابی با عنوان «كتابشناسی توصیفی آثار منتخب جشنواره‌های كتاب ایران ۱۳۹۵» به دو زبان فارسی و انگلیسی معرفی شده اند.

بر اساس آمار و اطلاعاتی كه در این اثر ارائه شده است، در سال 1395 در مجموع ۲۷ جشنواره یا جایزه كتاب در سه سطح منطقه‌ای (استانی)، ملی و بین‌المللی كتاب، در جمهوری اسلامی ایران برگزار شده است؛ در این جشنواره ها ۴۷۳ كتاب به عنوان اثر برگزیده یا شایسته تقدیر شناسایی و معرفی شده اند.

علاقه مندان برای بازدید از این نمایشگاه می توانند به نگارخانه فرهنگسرای بهمن به نشانی میدان راه آهن، میدان بهمن، خیابان شهید وفایی مراجعه و یا برای اطلاعات بیشتر با شماره تلفن 55312180 تماس بگیرند.

 

فایل ها / برچسب ها برچسب ها برچسب هافرهنگسرای بهمن , خانه كتاب ,نام :  
پست الکترونیکی :    
نظر شما :  
کد امنیتی: