آرشیو خبر کد خبر: 14845     

نخستین جشنواره استانی تجسمی فجر در تهران

نخستین جشنواره تجسمی استانی فجر همزمان با دهمین جشنواره بین المللی تجسمی فجر در نگارخانه تهران و نرگس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهر تهران برگزار شد.
تاریخ انتشار :۱۳۹۶ سه شنبه ۱۷ بهمن ساعت 21:46

به گزارش پایگاه خبری شهر تهران، به نقل از روابط عمومی اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان تهران، جشنواره تجسمی استانی فجر برای نخستین بار و به صورت همزمان در ١٢ استان کشور برگزار می شود.

نخستین جشنواره تجسمی استانی فجر با حضور محمدحسین اسماعیلی معاون هنری سینمایی اداره کل، مهرشاد کاظمی رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهر تهران، نمایندگان انجمن تجسمی تهران و جمع کثیری از هنرمندان در نگارخانه نرگس و تهران اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان تهران افتتاح شد.

در حاشیه افتتاح این نمایشگاه، احمد رویایی مدیر هنری جشنواره در گفتگوی تخصصی با این روابط عمومی گفت: هنرمندان استانی شانس کمی برای حضور در نمایشگاه بین المللی فجر را داشتند و نمایشگاه فجر استانی این فرصت را در اختیار هنرمندان استانی می گذارد تا بتوانند حضور در نمایشگاه فجر را تجربه کنند. بنابراین امسال مسئولین دهمین جشنواره تجسمی فجر تصمیم گرفتند که این جشنواره به صورت استانی هم اجرا شود.

به همین منظور جلسه ای در تاریخ ٢٥ دیماه با مدیران انجمن های تجسمی استان تهران برای شرکت و نحوه ارسال آثار به دبیرخانه انجمن برگزار شد.

جمعا ٢٠٠ اثر از شهرستانهای استان تهران و شهر تهران در حوزه های نقاشی، نگارگری، خوشنویسی ، نقاشی خط و حجم به دبیرخانه جشنواره ارسال شد که از این میان با داوری شورای هنری ٨٠ اثر برگزیده و به نمایش گذاشته شده است که در تمامی رشته ها شاهد نگاه هنرمندان به شیوه های نو و بعضا کلاسیک می باشیم.

گفتنی است روز جمعه ٢٧ بهمن مراسم اختتامیه و اهدای جوایز و لوح تقدیر به برگزیدگان جشنواره در نگارخانه تهران و نرگس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان تهران برگزار خواهد شد.

 نام :  
پست الکترونیکی :    
نظر شما :  
کد امنیتی: