آرشیو خبر کد خبر: 15315     

مناسب‌سازی ۲۲ بوستان ویژه معلولان

تسنیم
مدیر عامل انجمن دفاع از حقوق معلولان ایران گفت: تا دو سال آینده ۲۲ بوستان در ۲۲ منطقه تهران برای معلولان مناسب‌سازی خواهد شد.
تاریخ انتشار :۱۳۹۷ دوشنبه ۱۱ تير ساعت 12:09

به گزارش پایگاه خبری شهر تهران، علی همت محمودنژاد مدیر عامل انجمن دفاع از حقوق معلولان ایران در جمع خبرنگاران اظهار کرد: کارگروه اجتماعی و مناسب‌سازی شهرداری تهران با حضور اعضای اصلی در معاونت فرهنگی و اجتماعی شهرداری تهران تشکیل شد و در این جلسه بنا بر پیشنهاد انجمن دفاع از حقوق معلولان ایران مقرر شد تا ماده مربوط به مناسب‌سازی و دسترسی در تمام ساختمان‌ها و معاونت‌های عمرانی شهرداری تهران نصب شود.

وی تصریح کرد: همچنین مقرر شد معاونت فنی و عمرانی شهرداری تهران استانداردهای لازم درخصوص دسترس‌پذیری را احصاء و در نهایت اجرا کند.

مدیر عامل انجمن دفاع از حقوق معلولان ایران بیان کرد: در این جلسه موارد دیگری از جمله بحث دسترس‌پذیری و همچنین توجه به محیط‌های فیزیکی، محیط‌های مجازی، رایانه‌ای و همچنین فراهم کردن کتابخانه‌ها برای حضور معلولان تاکید شد. طبق هماهنگی‌های صورت گرفته قرار شد 22 بوستان ظرف 2 سال آینده برای معلولان از نظر ورودی و خروجی، مناسب‌سازی و قابل دسترسی برای معلولان باشند.

وی گفت: در این جلسه همچنین نصیری مدیر کل سلامت شهرداری تهران از آمادگی این مجموعه پیگیری حوزه سلامت معلولان خبر داد. طبق برنامه‌ریزی‌های صورت گرفته 222 زوج معلول در سالروز ازدواج حضرت زهرا (س) و حضرت علی (ع) مراسم ازدواجشان برگزار شود ضمن اینکه رئیس سازمان بهزیستی نیز در این مراسم قرار است به هر یک از زوج‌ها هدایایی را تقدیم کند.

محمودنژاد گفت: در راستای برنامه تابستان معلولان نیز که از 15 تیر تا 20 شهریورماه برگزار خواهند شد 2750 نفر از معلولان به اردوی تابستانی در بابلسر و تنکابن و رامسر اعزام می‌شوند.

 

فایل ها / برچسب ها برچسب ها برچسب هامعلولان تهران , بوستان های تهران ,نام :  
پست الکترونیکی :    
نظر شما :  
کد امنیتی: