آرشیو خبر کد خبر: 14569     

معرفی 320 مرکز تخلیه اضطراری در منطقه 4

شهردار منطقه 4 تهران در جلسه اضطراری ستاد مدیریت بحران گفت: 320 نقطه امن برای حضور ایمن شهروندان منطقه 4 شناسایی و در زمان بحران های احتمالی مورد استفاده قرار می گیرد.
تاریخ انتشار :۱۳۹۶ چهارشنبه ۶ دي ساعت 17:32

به گزارش پایگاه خبری شهر تهران، سید علیرضا حسینی شهردار و رییس پیشگیری و مدیریت بحران منطقه 4 با اعلام این خبر گفت: به منظور ارایه خدمات مناسب و بهینه به شهروندان در مواقع بروز بحران به ویژه زلزله و افزایش سرعت خدمات رسانی به حادثه دیدگان احتمالی، با همکاری سازمان پیشگیری و مدیریت بحران شهر تهران، بیش از 320 بوستان، مجموعه ورزشی، مدرسه و آموزشگاه محدوده منطقه 4 برای تخلیه امن اضطراری شهروندان در نظر گرفته شد.

وی وضعیت منطقه 4 را به لحاظ وجود فضاهای مناسب استقرار و اسکان در زمان های وقوع بحران مطلوب ارزیابی کرد و افزود: با توجه به محدوده 83 کیلومتر مربعی محدوده حریم و وجود بیش از 250 بوستان محلی و فرامنطقه ای، جنگل های لویزان و تلو و همچنین پادگان های نظامی منطقه 4، امکان دسترسی شهروندان این منطقه و حتی مناطق همجوار به مکان های امن در وضعیت بسیار خوبی است.

شهردار منطقه 4 افزود: با توجه به پیش بینی های صورت گرفته، 192 بوستان، 12 مجموعه ورزشی روباز و رو بسته به همراه 24 مرکز آموزشی در 20 محله منطقه 4 به عنوان «مراکز تخلیه امن اضطراری» برای حضور ایمن شهروندان در مواقع بروز بحران پیش بینی شده است.

رییس پیشگیری و مدیریت بحران منطقه 4 با اشاره به تعریف سازمان پیشگیری و مدیریت بحران شهر تهران از مراکز تخلیه امن اضطراری گفت: تخلیه امن اضطراری به فضاهای باز یا مراکز سرپوشیده امن و مقاومی گفته می شود که افراد هر محله از زمان وقوع زلزله تا 72 ساعت پس از آن در آنجا استقرار می یابند.

وی با بیان اینکه علاوه بر فضاهای تخلیه امن اضطراری مکان های دیگری نیز برای حضور ایمن شهروندان در مواقع بحران زلزله در نظر گرفته شده است افزود: علاوه بر جانمایی 228 مرکز تخلیه امن اضطراری در منطقه 4، شهروندان در زمان وقوع زلزله می توانند از محوطه 117 مرکز آموزشی ، مدرسه و مجموعه ورزشی که در نقشه های تخلیه امن اضطراری جانمایی شده است، استفاده نمایند.

شهردار منطقه 4 گفت: در کنار این مراکز امن، سوله های بحران شهید بروجردی و شهید صیاد شیرازی جهت اسکان آسیب دیدگان و استقرار شهروندان آماده است و سوله های شهید آبشناسان و فرهنگسرای اشراق نیز در حال آماده سازی برای اسکان شهروندان هستند.

رییس پیشگیری و مدیریت بحران منطقه 4 ضمن دعوت از شهروندان به آرامش و حفظ خونسردی خود در زمان زلزله خاطر نشان کرد: در حال حاضر نقشه های تخلیه امن اضطراری محلات منطقه 4 در سایت شهرداری تهران به آدرس WWW.tehran.ir  به تفکیک تمامی محلات در دسترس عموم شهروندان قرار دارد.

 

فایل ها / برچسب ها برچسب ها برچسب هامنطقه 4 تهران , اخبار منطقه4 ,نام :  
پست الکترونیکی :    
نظر شما :  
کد امنیتی: