آرشیو خبر کد خبر: 13181     

مسابقات کورس تهران در گرمای پایتخت

باشگاه خبرنگاران
مسابقات کورس تهران از روز جمعه در مجموعه نوروز آباد برگزار خواهد شد و این در حالی است که این مسابقات در گرمترین زمان ممکن میزبان سوارکاران خواهد بود.
تاریخ انتشار :۱۳۹۶ پنج شنبه ۲۵ خرداد ساعت 10:01

به گزارش پایگاه خبری شهر تهران، حسین رهبری عضو هیات فنی مسابقات کورس تهران گفت: عمده استان هایی که میزبانشان هستیم، تهران، یزد، خوزستان، گلستان و خراسان هستند. البته از استان های دیگر هم شرکت کننده داریم ولی این پنج استان جزء استانهایی هستند که همیشه در این رقابت حضور دارند. براساس سوابق موجود می توان تخمین زد که چه تعداد اسب و یا چابک سوار در این رقابتها شرکت می کنند. مثلا پارسال حدود 420 تا 450 راس اسب وارد مجموعه نوروزآباد شدند و چابک سواران هم حدود 60 – 70 نفر بودند که در سایت معاونت اسبدوانی ثبت نام کرده بودند. این ارقام مربوط به پارسال است. امسال هم امیدواریم که همین تعداد و حتی بیشتر اسب و چابک سوار داشته باشیم. اما بایستی به این نکته توجه کنیم که معمولا چابک سوارانی شرکت می کنند که از نظر بدنی و فیزیکی آمادگی لازم را داشته باشند.

وی افزود: بازسازی زمین انجام شده اما تا حدی نواقصی داشت که با ریختن ماسه های جدید و تثبیت آن تا قبل از روز جمعه آماده خواهد شد. اما مشکل عمده ای که داریم این است که این مجموعه در اختیار فدراسیون سوارکاری نیست. بلکه در دست شرکت توسعه و تجهیز اماکن ورزشی است که متاسفانه هر زمان ما به این مجموعه نیاز داریم آسیب هایی به تاسیسات آن یا به زمین و بخش های مربوط به اسبدوانی وارد شده که باید آنها را ترمیم و تعمیر کنیم. از قبل از سال نو بازسازی این مجموعه را آغاز کردیم که عمده بخش های آن کار بازسازی و یا تعمیرش به پایان رسیده است.

رهبری در پایان گفت: پراکندگی اسب ها و مالکین در استان گلستان بیشتر است. اما شرایط آب و هوایی استان گلستان به گونه ای است که از اواخر اردیبهشت، تا اواسط شهریور و حتی اوایل مهر به خصوص در بندر کاووس امکان نگهداری اسب ها و برگزاری مسابقه به دلیل گرمای هوا وجود ندارد. اما شرایط بندر ترکمن متفاوت است بندر ساحلی است با بندر کاووس فرق می کند. در استان یزد نیز با هوای گرم به دلیل کویری بودن استان مواجه هستیم. بنابراین چابک سواران، مالکین و مربیان ترجیح می دهند در شهری مثل تهران که از نظر آب و هوایی در این فصل مناسب است و شرایط خوبی دارد، مسابقات برگزار شود.

 

فایل ها / برچسب ها برچسب ها برچسب هاکورس , سوارکاری , تهران ,نام :  
پست الکترونیکی :    
نظر شما :  
کد امنیتی: