آرشیو خبر کد خبر: 14371     

مراکز فرهنگی تهران ارزیابی عمرانی می شوند

ایسنا
مدیر عامل شرکت توسعه فضاهای فرهنگی شهرداری تهران با اشاره به ضرورت مقاوم سازی سازه های وابسته به مدیریت شهری گفت: قرار است با ابلاغ سیاست های جدید موضوع ارزیابی عمرانی مجموعه های فرهنگی و ورزشی شهرداری تهران در دستور کار قرار بگیرد.
تاریخ انتشار :۱۳۹۶ جمعه ۱۰ آذر ساعت 19:14

به گزارش پایگاه خبری شهر تهران، علیرضا جعفری با اشاره به ضرورت بهسازی مراکز فرهنگی فرسوده اظهار کرد: به طور معمول، ابنیه تا 15 سال از پایداری لازم برخوردار اند و نیاز مقاوم سازی و بهسازی ندارند. پس از این مدت اما به دلیل استفاده بیش از حد، خساراتی به سازه تحمیل می شود که در این مورد باید اقدامات مربوط به بهسازی به سرعت انجام شود.

وی تصریح کرد: با توجه به این که بسیاری از بناهای فرهنگی شهرداری تهران در سال های اخیر احداث شده اند از پایداری لازم برخوردارند و نیاز به مقاوم سازی ندارند. اما در مورد جمع قابل توجهی از مجموعه های فرهنگی، کتابخانه ها و به ویژه مجموعه های ورزشی مانند استخرها، به دلیل عمر بالای بنا نیاز به پروسه نوسازی است.

مدیر عامل شرکت توسعه فضاهای فرهنگی شهرداری تهران با اشاره به اجرای طرح ارزیابی عمرانی سازه های فرهنگی وابسته به مدیریت شهری گفت: با انجام این طرح تعداد بناهایی که نیار به بازسازی کامل یا مقاوم سازی دارند مشخص می شوند. پس از این مرحله بهره بردار ملزم می شود تا طبق گزارش های ارزیابی اقدامات لازم را انجام دهد.  

نوسازی مسجد باب الحوائج در منطقه 10

جعفری در بخش دیگری از سخنانش به نوسازی مسجد باب الحوائج  واقع در منطقه 10 پرداخت و عنوان کرد: این مسجد یکی از پایگاه های فعال اجتماعی است و حداقل 2 هزار جوان به طور مستمر در این مکان رفت و آمد می کنند. حضور گسترده مردم موجب شد تا شهرداری تهران با توجه به فرسودگی سازه اقدامات مربوط به بهسازی را در دستور کار قرار دهد.

براساس گزارش شهرنوشت، وی تاکید کرد: در این راستا، پس از مذاکره با هیئت امنای مسجد قطعه زمینی در مجاورت بنا تملک شد و قرار است پس از طراحی اولیه، عملیات ساخت سازه با کمک شهرداری تهران و خیرین منطقه پیگیری شود.

 نام :  
پست الکترونیکی :    
نظر شما :  
کد امنیتی: