آرشیو خبر کد خبر: 15186     

فعالیت آرایشگران غیرمجاز در تهران

اصناف ما
رئیس اتحادیه صنف آرایشگران مردانه تهران گفت؛ دستگاههای مسؤل و اتاق اصناف باید تمهیداتی بیندیشند که به جای برخورد قهری، فعالان صنفی را برای گرفتن مجوز تشویق کنند.
تاریخ انتشار :۱۳۹۷ سه شنبه ۴ ارديبهشت ساعت 23:43

به گزارش پایگاه خبری شهر تهران، مصطفی گواهی با ابراز تأسف از تعدد واحدهای صنفی بدون مجوز که در حوزه اکثر اتحادیه‌های تهران فعالیت می‌کنند، اظهارداشت: دستگاه‌های مسؤل و اتاق اصناف باید تمهیداتی بیندیشند که به جای برخورد قهری، فعالان صنفی را برای گرفتن مجوز تشویق کنند.

وی ادامه داد: برخورد قهری با فعالان صنفی در شأن فرهنگ ایرانی و اسلامی ما نیست و باید با بسته‌های تشویقی، شرایطی فراهم شود که فعالان صنفی مشتاق عضویت در اتحادیه شوند.

رئیس اتحادیه آرایشگران مردانه تهران یکی از مواردی که می‌تواند افرادی را که بدون مجوز در صنف آرایشگران مردانه فعالیت می‌کنند را به گرفتن مجوز تشویق کند، اصلاح قانون کار و رفع مشکل بیمه با سازمان تأمین اجتماعی است.

گواهی با بیان اینکه متأسفانه سازمان تأمین اجتماعی به شریک بدون سرمایه فعالان این صنف تبدیل شده‌است، توضیح‌داد: مبلغی که به عنوان ۳۰ درصد سهم بیمه شونده، توسط آرایشگران باید به این سازمان پرداخت شود، ماهانه بیش از ۴۰۰ هزار تومان است، توضیح‌داد: این در حالی است که قریب به اکثریت خدمات درمانی و بهداشتی بدون پذیرش بیمه و با تعرفه آزاد محاسبه می‌شود.

وی گفت: شغل آرایشگری اعم از مردانه و زنانه که در گروه مشاغل خدماتی تعریف شده‌ و پرداخت این میزان هزینه بیمه از عهده بسیاری از فعالان این صنف خارج است.

رئیس اتحادیه آرایشگران مردانه تهران با بیان اینکه سازمان تأمین اجتماعی باید با قعالان این صنف همراهی کند، افزود: در نامه‌نگاری‌های که با دولت و مجلس انجام شده، از ایشان خواسته‌ایم که در خصوص چگونگی و هزینه بیمه تأمین اجتماعی فعالان این صنف تجدید نظرکنند.

وی گفت: اگر این عدد از ۳۰ درصدبه ۱۰ درصد کاهش پیداکند، قطع به یقین تمامی آرایشگران بدون مجوز نه فقط در تهران بلکه در سراسر کشور برای اینکه بتوانند از بیمه تأمین اجتماعی بهره‌مند شوند، اقدام به گرفتن پروانه کسب می‌کنند.

گواهی مشکلاتی از این دست را عامل افزایش تعداد واحدهای صنفی فاقد پروانه کسب دانست و گفت: اگرچه اداره اماکن نیروی انتظامی و واحد بازرسی اتاق اصناف برای برخورد با واحدهای صنفی فاقد مجوز با اتحادیه‌ها همراهی می‌کنند، اما تعداد این واحدها آنقدر زیاد است که برخورد با آنها نیازمند صرف زمان زیادی است.

 

فایل ها / برچسب ها برچسب ها برچسب هامصطفی گواهی , آرایشگران ,نام :  
پست الکترونیکی :    
نظر شما :  
کد امنیتی: