آرشیو خبر کد خبر: 6705     
عشرت شایق

افتخارات ایران مرهون اندیشه اسلام ناب محمدی(ص)

تسنیم
ملت ایران افتخارات خود را مرهون جهاد و اندیشه اسلام ناب محمدی(ص) دانسته و در حفظ این میراث گرانبها تردیدی به خود راه نخواهد داد.
تاریخ انتشار :۱۳۹۳ دوشنبه ۲۰ بهمن ساعت 17:28

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی نواندیش بصیر(ناب)، متن یادداشت عشرت شایق* باعنوان ملت ایران افتخارات خود را مرهون جهاد و اندیشه اسلام ناب محمدی(ص) می داندرا در زیر می خوانید:

در تاریخ هر ملتی وقایع و روزهای سرنوشت سازی وجود دارد که بواسطه اثر گذاری در سرنوشت و تحولات آینده آن ملت از برجستگی خاصی برخوردار هستند.
تاریخ پرفراز و نشیب ملت ایران نیز از این قاعده مستثنی نیست. تاریخ این سرزمین کهن همواره وقایع و روزهای تلخ و شیرین بسیاری را به خود دیده که بازبینی هر کدام از این وقایع و رویدادها می تواند چراغی باشد برای ادامه راه تا رسیدن به اهداف بزرگی که انسان های وارسته ای برای رسیدن به آن ها تلاش نموده و عمر خود را در این راه سپری کرده اند.

یکی از این روزهای تاریخ ساز، 22 بهمن سال 1357 می باشد که در آن روز مبارزات ملت ایران به رهبری حضرت امام خمینی(ره) به ثمر نشست و نظام وابسته و پوشالی پهلوی که به زور سرنیزه و حمایت قدرت های استکباری بر این کشور مسلط گردیده بود منقرض گردید.

بررسی ابعاد مختلف نهضت ملت ایران تحت رهبری حضرت امام خمینی(ره) ضمن شفاف سازی اهداف نهضت، مشخص کننده میزان تحقق اهداف و تعیین کننده ادامه مسیر می باشد.

انقلاب اسلامی با تکیه بر ایمان، وحدت و قاطعیت رهبری و فداکاری ملت بزرگ ایران در حالی به پیروزی رسید و محاسبات و مناسبات استعمارگران را در هم کوبید که مخالفت قدرت‌های استکباری با حرکت سازنده ملت ایران در ابعاد مختلف وجود داشت.

حرکت شکوهمند ملت انقلابی ایران با صفوف بهم فشرده اعم از زن و مرد و پیر و جوان از همه‌ اقوام، مناطق و رنگ‌های ‌مختلف با پیام وحدت و لبیک یا خمینی، طعم پیروزی را برای مردم سلحشور این سرزمین به ارمغان آورد.
انقلاب اسلامی برخاسته از اراده و موضع طبقه‌ای خاص برای رسیدن به منافع فردی یا گروهی نبود، بلکه تبلور آرمان سیاسی ملتی هم‌کیش و هم‌فکر بود که دست در دست هم به پا خاستند تا به اهداف مشخص شده برسند و جایگاه خود را در دنیا ارتقاء بخشند.

حاکمیت یافتن اصول و ضوابط اسلامی بر کلیه‌ی نهادهای فرهنگی، اجتماعی، سیاسی و اقتصادی جامعه خواست اساسی ملت ایران در جریان انقلاب اسلامی بود که در روند حرکت آگاهانه مردم مسلمان ایران و مبارزات و تظاهرات میلیونی آنان تبلور یافت و تلاش برای رسیدن به این اهداف متعالی همچنان مشخص کننده مسیر انقلاب اسلامی خواهد بود.

مردم مسلمان و غیرتمند ایران که در هر برهه از تاریخ، نقش مهم و سرنوشت‌ساز خود را به اثبات رسانیده‌ اند، در جریان انقلاب اسلامی چنان ضربه مهلکی به نظام استکباری وارد ساخت که بعد از گذشت بیش از سه دهه، پس لرزه های آن همچنان ادامه دارد و سقوط رژیم های وابسته در منطقه خاورمیانه از جمله این پس لرزه هاست.

ملت ایران در همه مراحل انقلاب اسلامی با اعتقاد راسخ به اسلام و پیروی از ولایت فقیه، بر وحدت کلمه و پرهیز از اختلاف‌افکنی تاکید نموده‌ اند و در تعمیق و تبیین دستاوردهای انقلاب اسلامی و حفاظت از آنها تلاش بی‌وقفه ای از خود نشان داده اند.

قدرت های استکباری مدعی دموکراسی مدت طولانی بر روی ذهن و رفتار مردم ایران سرمایه‌گذاری کرده‌ بودند تا برای سالیان سال در این کشور آگاهی و خیزش مردمی بوجود نیاید تا آنان بتوانند با تغییر در اعتقادات و باورها و افکار و اندیشه و رفتار و ساختار سیاسی ایران همچنان به غارت و چپاول منابع این ملت بپردازند اما انقلاب اسلامی محاسبات آنان را به هم ریخت و آنان را از این کشور فراری داده و دست های غارتگرشان را کوتاه کرد.

دلاوری‌های مردم مومن و انقلابی ایران در دفاع از شرف، استقلال و تمامیت ارضی کشور در طول تاریخ سبب برجستگی این ملت در بین ملل دیگر شده و آنها را سزاوار هرگونه توصیف و تحسین قرار داده است و همین پایمردی و استقامت سبب شده است تا انقلاب‌های مردمی و حرکت‌های تاریخ‌ساز در مناطق دیگر جهان خصوصا منطقه خاورمیانه و شمال آفریقا تحت تاثیر انقلاب اسلامی ملت ایران قرار گیرند.

تاریخ انقلاب اسلامی و حوادث سرنوشت‌ساز آن باید به شیوه‌های مختلف به نسل‌های آینده انتقال داده شود تا آنان بدانند که پدران غیرتمند و مادران فداکار آنان چگونه در مقابل ظلم و جور حکومت وابسته قیام کرده و برای حاکم شدن عدالت، آزادی و حفظ استقلال کشور جانفشانی کردند.

غارتگران رانده شده از ایران هر روز به بهانه‌ای سعی در تضعیف موقعیت ملت سرافراز ایران داشته‌اند اما تجربه‌ ثابت کرده است که با حضور فعال مردم ایران در صحنه‌های مختلف سیاسی و اجتماعی، آنها قادر به پیشبرد اهداف سلطه‌جویانه خود نخواهند بود.

دشمنان نظام اسلامی و مردم سالاری دینی باید بدانند تا نام دشمن شکن خمینی(ره) بر تارک این دیار زینت بخش بوده و اندیشه‌های تابناک و روشنگر آن حکیم فرزانه در کنار هدایت‌های مدبرانه مقام معظم رهبری، حضرت آیت الله خامنه‌ای ترسیم‌گر راه و روش مسئولان و ملت آزاده ایران اسلامی است راه به جایی نخواهند برد.

حضور گسترده‌ی مردم در راهپیمایی 22 بهمن نیز پیامی آشکار به دشمنان خواهد داشت تا بدانند که از نظر ملت ایران، دستاوردهای انقلاب اسلامی از جمله فن آوری صلح آمیز هسته ای چنان ارزشمند است که برای حفظ آنها آماده هرگونه فداکاری هستند.

و کلام آخر اینکه، ملت ایران افتخارات خود را مرهون جهاد و اندیشه اسلام ناب محمدی(ص) دانسته و در حفظ این میراث گرانبها تردیدی به خود راه نخواهد داد.

*کارشناس روابط بین الملل

 

فایل ها / برچسب ها برچسب ها برچسب هاعشرت شایق ,نام :  
پست الکترونیکی :    
نظر شما :  
کد امنیتی: