آرشیو خبر کد خبر: 13130     
عشرت شایق

قانون بد از بی‌قانونی بهتر است

تسنیم
ما مادران و بانوان ایرانی با هر پوششی که داریم نگران فرزندانمان هستیم و اراده ما بر این امر است مبارزه کنیم، مطالبه کنیم، پیگیر باشیم برای توزیع عادلانه ثروت، برای اجرایی کردن اقتصاد مقاومتی، برای از بین بردن فساد اقتصادی و...
تاریخ انتشار :۱۳۹۶ دوشنبه ۸ خرداد ساعت 18:57

به گزارش پایگاه خبری شهر تهران، متن یادداشت عشرت شایق پژوهشگر فرهنگی، اجتماعی با عنوان "از دیو و دد ملولم روزهای بدون فساد اقتصادی آرزوست" به‌شرح ذیل می‌آید:

این روزها در تداوم تاکتیک‌های جنگ نرم سلطه جهانی در حوزه‌های مختلف خصوصاً عرصه فرهنگی، اجتماعی شاهد عملیات‌های متعدد و متنوع و ساختارشکنانه هستیم، از امضای سند 2030 تا پیشنهاد عقیم‌سازی برخی از اقشار آسیب‌دیده، از پیشنهاد تحدید جمعیتی تا ترویج اباحه‌گری و... .

و به‌تازگی شاهد کمپین‌هایی هستیم که به‌دنبال تغییر اولویتهای اجتماعی هستند تا با یک یارگیری هیجانی جزیی به‌همراه بزرگ‌نمایی از طریق امپراطوری رسانه‌ای سلطه جهانی که کاملاً هماهنگ هستند، وقت سازنده و رفتارهای اجتماعی جامعه را تحت الشعاع قرار دهند.

 البته  لازم به ذکر است اگر قرار باشه هرازگاهی از گوشه و کنار پستوهای چند وطن‌فروش، مزدبگیر اجانب صدایی بلند شود که مفهومش نافرمانی مدنی و به‌نوعی قانون‌شکنی آشکار باشد، باید با صدای بلند گفت: قانون قانون است حتی متداول است که قانون بد از بی‌قانونی بهتر است.

در همین راستا اخیراً باخبر شدیم ضدانقلاب با همراهی رسانه‌های معاند، کمپینی رو راه‌اندازی کردن به نام #چهارشنبه_های_بدون_حجاب، یا چهارشنبه‌های سفید. برنامه‌شون اینه که در روزهای چهارشنبه با #پوشیدن_شال_یا_دستبند_سفید اعتراضشون رو به قانون حجاب  در کشور نشون بدن و یک نافرمانی مدنی را شکل دهند. 

رنگ سفید برای ما یعنی  جامعه عاری از فساد اقتصادی، جامعه‌ای سفید و پاک از فقر، بیکاری، اعتیاد و... .

 سفید رنگ پاکی و صداقت است و مال همه و اینک رنگ سفید یعنی مبارزه پیگیر با فساد اقتصادی و آثار آن اگر قرار بر کمپین و حرکت جمعی باشد صاحبان انقلاب و حافظین آب و خاک و ناموس این کشور در اولویت هستند برای پاک کردن و سفید کردن جامعه از فساد اقتصادی و اشرافیت متکبرانه برخی تازه به‌دوران رسیده‌ها که به هر شکل و شیوه از سفره انقلاب برداشتند آن‌هم  با پیگیری مستمر از قوای سه‌گانه و مدیران ذی‌ربط.

نه چهارشنبه‌ها بلکه هرلحظه از زمان مطالبه‌گری مردم و جوانان و زنان برای پاک کردن و سفیدی جامعه از اعتیاد، بیکاری، فقر و... .

اگر قرار باشه ساکنین یک کشور با توجه به میل و ذوق خود زندگی کنند و قوانین را نادیده بگیرند شاهد هرج و مرج می‌شود و هزینه سنگین اجتماعی در بر دارد.
در این مورد به چند مثال از میل‌های برخی افراد جامعه بپردازیم:

از فردا شیفتگان سرعت و عشق فرمان خودرو اعلام کنند که دوشنبه‌های بدون محدودیت سرعت در بزرگراه‌ها داخل شهرها و اتوبان‌های بین شهری

سه‌شنبه‌های رانندگی بدون چراغ قرمز

شبهای سه‌شنبه رانندگی بدون نور 

سه‌شنبه‌ها صبح ویراژ موتورها 

پنج‌شنبه‌ها رانندگی در خطوط ویژه اتوبوس

و...

گروهی دیگه که اهل دود و سیگار هستند اعلام کنند روزهای یکشنبه بدون اجرای قانون منع استعمال دخانیات در هواپیما، بیمارستانها، در اتاق عمل، در پمپ بنزین‌ها، در معابر عمومی...

جمعی دیگر اعلام کنند روزهای شنبه حرکت در شهر بدون نرده‌های بین خطوط خیابانی یا حرکت در خیابان بدون پل عابر پیاده و...
اجتماعی دیگر اعلام کنند در روز جمعه خرید بدون پرداخت پول و...

و... دهها مثال ملموس و محسوس می‌شود بیان کرد.

به‌راستی چه‌فرقی بین قوانین است بالاخره هر قانونی پشتوانه تخصصی و کارکردی خودش را دارد و در صورت موازی بودن یا ناکارآمدی یا اشکال داشتن لازم است مسیر خودش را برای تکمیل یا ترمیم یا تغییر طی کند پس هموطنان عزیز وقتی مورد خطاب فرد مشخص خارج‌نشین بی‌درد در مورد استفاده از رنگ و زمان مشخص برای بی‌حجابی می‌شوند حتماً منتظر برخورد قانونی باید باشند، هیچ تفاوتی بین کسی که از چراغ قرمز رد شده و موجب تصادف زنجیره‌ای شده با کسی که قانون حجاب را زیر پا بگذارد و قانون‌شکنی کند یا در پمپ بنزین به‌دلیل استعمال دخانیات موجب آتش‌سوزی و خسارت به اشخاص بشود، نیست، چون اجرای قوانین تفاوتی با هم ندارند البته با حفظ فرمایش مقام معظم رهبری که در مهرماه سال 91 در جمع روحانیون خراسان شمالی درباره برخورد با جوانان و زنان «بدحجاب» تأکید کردند:

  مدارا کنید، ممکن است ظاهر زننده‌اى داشته باشد، (خوب) داشته باشد. بعضى از همین‌هایى که در استقبالِ امروز بودند، در عرف معمولى به آنها می‌گویند «خانم بدحجاب»؛ اشک هم از چشمش دارد می‌ریزد. حالا چه‌کار کنیم؟ ردش کنید؟ مصلحت است؟ حق است؟ نه، دل، متعلق به این جبهه است؛ جان، دلباخته‌ى به این اهداف و آرمان‌هاست.

او یک نقصى دارد، مگر من نقص ندارم؟ نقص او ظاهر است، نقص‌هاى این حقیر باطن است؛ نمى‌بینند. ما هم یک نقص داریم، او هم یک نقص دارد. با این نگاه و با این روحیه برخورد کنید. البته انسان نهى از منکر هم می‌کند؛ نهى از منکر با زبان خوش، نه با ایجاد نفرت».

فرق است بین این جمع اشاره‌شده توسط مقام معظم رهبری با جمع هرچند کم افراد ساختارشکن که قبل از مجریان قانون بانوان با هر تیپ پوششی عمومی با ابراز کردنشان مخالفت عملی کنند.

 لازم به ذکر است در همه جوامع وهمچنین کشور ایران تخلفاتی در حوزه‌های ذکرشده توسط افراد متخلف و قانون‌گریز یا قانون‌شکن انجام می‌شود که طبیعتاً منجر به ناهنجاریهای اجتماعی و بروز برخی خطرات می‌گردد اما در هر حال متأسفانه همیشه عمل نکردن به قوانین موجبات ایجاد تخلف و جرایم مختلف می‌گردد وحال اگر افرادی که سودای زندگی را زیر نظر دستگاههای جاسوسی و تشکل های ضدایرانی با بودجه‌های رسمی مصوب کنگره آمریکا داشته‌اند و به آنها پیوسته‌اند برای اجرای طرح اندلسی کردن ایران از همه توان امپراطوری رسانه‌ای و فضای مجازی بهره می‌گیرند، رفتار ما با آنها و طرحهای ساختارشکن و غیرقانونی چگونه باید باشد؟

ما در حرکت پیشرفت و ترقی جامعه اول به آرامش جامعه می‌اندیشیم چرا که اجرای طرحهای قانون‌شکن پیامد حقوقی داشته و بخشی از جامعه را مختل می‌کند، در همین زمینه لازم به ذکر است که شاید برخی دوستان یا همسایگان یا فامیل و بستگان یا همکار و ... ما و شما از لحاظ پوشش متفاوت باشند و به‌مانند ما نپوشند اما کنار هم زندگی و کار می‌کنیم و چند وجه مشترک داریم؛ نگران آینده شغلی فرزندانمان هستیم،

دغدغه ازدواج و فراهم نمودن مایحتاج آنها برای زندگی مشترکشان هستیم،

ناراحت فرزندان بیکار اما تحصیلکرده عزیزمان هستیم،

دختران جوان ما نگران سن ازدواج و نبودن بستر ازدواج که مهمترینش پسران بیکاری که جردت خواستگاری رفتن را ندارند، هستند،

دختران ما نگران بالا رفتن سن ازدواج و محروم شدن از لذت مادر شدن هستند،

ما مادران و بانوان ایرانی با هر پوششی که داریم نگران فرزندانمان هستیم و اراده ما بر این امر است مبارزه کنیم، مطالبه کنیم، پیگیر باشیم برای توزیع عادلانه ثروت، برای اجرایی کردن اقتصاد مقاومتی، برای از بین بردن فساد اقتصادی که با خود دهها آسیب اجتماعی آورده است،

ما از دولتمردان، نمایندگان مردم در مجلس شورای اسلامی، از قضات صالح و قاطع و از رئیس قوه قضاییه، از رسانه‌های کشور  مبارزه قاطع با مفسدین اقتصادی در هر جایگاه، مقام و موقعیتی که هستند را مطالبه می‌کنیم،

ما نیاز به مدعیان لندن‌نشین و نیویورکی نداریم،

ما هیچ نیازی به کمپین‌های خائنانه و ساختارشکن نداریم،

ما نیاز به توصیه‌های هنجارشکن و قانون‌شکن نداریم،

 ما اجازه نخواهیم داد رنگ سفید را هم مثل رنگ بنفش و سبز به انحصار در بیاورند که صدالبته از رنگ بنفش و سبز هم که رنگهای خدایی هستند استفاده خواهیم کرد،

ما راست‌قامتان تاریخیم و ما زنده‌ایم و سپری محکم در مقابل وسوسه‌گران خناس هستیم و اجازه نخواهیم داد با رنگها با ما بازی کنند و اولویتهای ما را به‌سخره گیرند،

ما ثابت خواهیم کرد با تأسی به گفتمان انفلاب اسلامی و ولایت امر برهم‌زننده مصوبات و عملیات اتاقهای فکر مراکز پژوهشی آمریکا و عاملین خارجی و داخلی خواهیم بود.

 

فایل ها / برچسب ها برچسب ها برچسب هاعشرت شایق ,نام :  
پست الکترونیکی :    
نظر شما :  
کد امنیتی: