آرشیو خبر کد خبر: 15056     

عرضه گران قیمت کالاها در نمایشگاه‌های بهاره

باشگاه خبرنگاران جوان
مدیر کل تعزیرات استان تهران از عرضه کالاها با قیمت غیر واقعی در فروشگاه‌های بهاره خبر داد.
تاریخ انتشار :۱۳۹۶ جمعه ۲۵ اسفند ساعت 11:21

به گزارش پایگاه خبری شهر تهران، محمدعلی اسفنانی، مدیر کل تعزیرات استان تهران اظهار کرد: طی روز‌های گذشته با سازمان حمایت از تولید کنندگان و مصرف کنندگان از نمایشگاه‌ بهاره مصلی امام خمینی(ره) بازدید به عمل آوردیم.

وی با بیان اینکه متأسفانه نمایشگاه بهاره مصلی استاندارد نیست، افزود: به همین منظور برای سال آینده اجازه نخواهیم داد که نمایشگاه‌های بهاره با این وضعیت برپا شوند.

مدیر کل تعزیرات استان تهران گفت: در نمایشگاه بهاره امسال مصلی امام خمینی(ره) قیمت‌گذاری کالاها رعایت نشده است و تخلفات فاحشی در این زمینه مشاهده و در این راستا 4 پرونده تخلفاتی تشکیل شده است.

اسفنانی با بیان اینکه اتحادیه‌ها باید قیمت کالاها را 10 تا 15 درصد ارزان‌تر از بازار نرخ گذاری کنند و نسبت به درج برچسب روی کالاها اقدام کنند، افزود: اتحادیه ها برای عرضه کالاها در نمایشگاه بهاره مصلی قیمت گذاری مناسبی نداشتند و کالاها را با قیمت‌های واقعی نرخ گذاری نکرده‌اند.

مدیر کل تعزیرات استان تهران گفت: در حاشیه بازدید از نمایشگاه بهاره مصلی مشخص شد که بسیاری از فروشندگان محصولات خود را نه تنها 10 تا 15 درصد ارزان‌تر از بازار عرضه نمی‌کنند، بلکه ۱۲۰ درصد گرانتر از بازار کالاها را به شهروندان می‌فروشند.

وی افزود: دلیل اصلی فروش برخی از کالاها با قیمت‌های پایین در نمایشگاه‌های بهاره، کیفیت پایین این محصولات است که این موضوع بیشتر مربوط به موادغذایی می‌شود. به عنوان مثال یک غرفه در نمایشگاه گوشت چرخ کرده را به قیمت 21 هزار تومان عرضه می‌کند و در غرفه‌ای دیگر گوشت یخ زده وارداتی با کیفیت پایین به قیمت 23 هزار تومان به فروش می‌رسد، حال چگونه می‌شود که گوشت چرخ کرده 2 هزار تومان کمتر از گوشت یخ زده وارداتی عرضه شود؟

 

فایل ها / برچسب ها برچسب ها برچسب هااصناف تهران , تعزیرات تهران , گرانفروشی اصناف ,نام :  
پست الکترونیکی :    
نظر شما :  
کد امنیتی: