آرشیو خبر کد خبر: 15397     

طرح مسکن اجتماعی و استیجاری آغاز شود

باشگاه خبرنگاران جوان
رئیس اتحادیه مشاوران املاک تهران گفت: در جنگ اقتصادی­، دولت باید­ به مردم تسهیلات بدهد و­ باید طرح مسکن اجتماعی و استیجاری آغاز شود.
تاریخ انتشار :۱۳۹۷ جمعه ۹ شهريور ساعت 10:20

به گزارش پایگاه خبری شهر تهران، مصطفی‌قلی خسروی رئیس اتحادیه مشاوران املاک  بیان این که­ در مقوله مسکن فقط نمی توانیم یک مولفه را در نظر بگیریم اظهار کرد: 174 شغل کلیدی وابسته به مسکن همراه با ایراداتی است، ­­اما به جای حل این ایرادات چهار سال سرگرم منازل خالی شده ایم.

وی با اشاره به این‌که بورس، ارز، طلا و حامل انرژی روی قیمت مسکن اثر می گذارد، تصریح کرد: وقتی کسی می خواهد مسکن بسازد این مولفه ها بر ساخت مسکن تاثیر می گذارد.

 رئیس اتحادیه مشاوران املاک  با اشاره به این‌که اگر معیار قیمت دلار و ارز باشد با بالا رفتن قیمت ارز شاهد افزایش قیمت مسکن خواهیم بود گفت: صنعتی جز ساخت و ساز در کشور نداریم و­ سازنده ها رقبتی به ساخت و ساز آنچنانی ندارد.

وی با یادآوری این‌که انبوه سازی مسکن مهر جو روانی را کنترل کرد و در شرایط کنونی نیز باید جراحی صورت گیرد، افزود:دولت نمی تواند مجری خوبی باشد ولی می تواند ناظر خوبی باشد. در جنگ اقتصادی­، دولت باید­ به مردم تسهیلات بدهد و­ باید طرح مسکن اجتماعی و استیجاری آغاز شود.

خسروی بیان کرد: هنوز ساختمان سازی سنتی داریم در حالی که باید به سمت صنعتی سازی رفته و صنعت اجاره را فعال کنیم و این جز اجرای طرح مسکن استیجاری امکان پذیر نیست.

 

فایل ها / برچسب ها برچسب ها برچسب هامسکن تهران , بازار مسکن ,نام :  
پست الکترونیکی :    
نظر شما :  
کد امنیتی: