آرشیو خبر کد خبر: 13159     

شهر تهران را بدون حب و بغض اداره کردیم

باشگاه خبرنگاران
شهردار تهران گفت: پست شهردار تهران در دوره بعدی باید به یک نیروی جوان برسد تا روح جوان در شهر دمیده شود.
تاریخ انتشار :۱۳۹۶ چهارشنبه ۱۷ خرداد ساعت 16:52

به گزارش پایگاه خبری شهر تهران، محمد باقر قالیباف شهردار تهران در مراسم افتتاح و بهره‌برداری از 55 پروژه فرهنگی، اجتماعی خدمات شهری و عمرانی منطقه 6 با بیان اینکه هر آن چه امروز داریم به برکت خون شهدا و انقلاب است اظهار داشت: این افراد بدون هیچ چشم‌داشتی، جان خود را  فدا کرده‌اند به همین دلیل امیدوارم که ما هم در این ماه عزیز بتوانیم در راه خدمت‌رسانی به مردم گام‌های بزرگی برداریم.

وی با بیان اینکه بنده یک روستازاده هستم و توانستم به برکت مجاهدت و خدمت‌رسانی به  مردم به جایگاه فعلی خود برسم افزود: بنده از خانواده ضعیفی بودم که اگر کار نمی‌کردم امکان ادامه تحصیل و کمک به خانه برایم مقدور نبود.
 
شهردار تهران گفت: قول می‌دهم تا روزی که توان در بدن داشته باشم در راه خدمت به مردم گام‌های اساسی بردارم چرا که همیشه ما مکلف به خدمت رسانی به مردم هستیم.
 
قالیباف با بیان اینکه همیشه بر این باور بودم که سرنوشت مردم باید به دست خودشان نوشته شود تأکید کرد: در  نهادی مانند شهرداری تهران همه چیز مربوط به خود مردم است به همین دلیل باید در راستای ادامه افکار امام و انقلاب تا همیشه سرنوشت این کشور را به دست مردم بسپاریم.
 
وی با بیان اینکه در محیط دانشگاهی و در مسیر خدمت 12 ساله در شهرداری تهران بیشتر تمرکز خود را در حوزه اجتماعی و خدماتی متمرکز کردیم تصریح کرد: معتقدم که خدمات شورایاری ها باید ادامه داشته باشد چرا که آن‌ها از مسائل محلات خود مطلع هستند اگر چه امروز عده‌ای به دنبال آن‌ هستند که پنجمین انتخابات شورایاری‌ها برگزار نشود.
 
شهردار تهران ادامه داد: بدون تردید این تصمیم برای جلوگیری از برگزاری پنجمین دوره انتخابات شورایاری‌ها درست نیست چرا که شورایاری‌ها به اندازه سهم خود برای حل مشکلات تلاش می‌کنند به همین دلیل معتقدم که شورایاری‌ها باید در تمام کشور گسترش یابد.
 
قالیباف با بیان اینکه امروز حرف‌ها و اظهارات غیر منصفانه‌ای در خصوص خدمات شهرداری تهران گفته می‌شود ادامه داد: معتقدم تنها گذشت زمان می‌تواند قاضی منصفی برای خدمات شهرداری تهران باشد.
 
وی با بیان اینکه مردم از بدو تولد تا زمان مرگ با شهرداری سر و کار دارند گفت: بدون تردید هیچ کس نمی‌تواند به خدمات ارائه شده خدشه‌ای وارد کند به همین دلیل در آینده قضاوت‌ها در حوزه  عملکرد‌ها مشخص خواهد شد.
 
شهردار تهران ادامه داد: هرگز مدعی نیستم که خدمات ارائه شده در شهرتهران در شأن مردم بوده اما عنوان می‌کنم که هیچگاه از کار تلاش دوری نکردم و اگر کوتاهی بوده مربوط به این است که بیشتر از اینن در توانمان نبوده است.
 
قالیباف اضافه کرد: ولی بی انصافی است که بگویم شهر در حوزه کالبدی سازه و غیره پیشرفت داشته اما در حوزه نرم‌افزاری کار پیشرفت نداشته است.
 
وی تأکید کرد: غیر منصفانه است شهر تهران را یک شهر سوخته می‌نامند چرا که هر کاری که در شهر انجام شده با  مطالعه صورت گرفته و بدون برد و نگاه سیاسی تهران را اداره کردیم.
 
شهردار تهران با بیان اینکه هر کسی در مجموعه شهرداری نیرویی کارآمد است، افزود: در مجموع شهرداری تهران دو ویژگی سالم و معتقد بودن به نظام با  هر سلیقه سیاسی یکی از نکات مهم برای کارآمد بودن است.
 
قالیباف با بیان اینکه همیشه از دو جناح سیاسی تحت فشار بودم، گفت: به همه دوستان که در آینده مدیریت شهر را در دست می‌گیرند می‌گویم که نگاه سیاسی سمی مهلک برای خدمات رسانی به مردم است.
 
وی با تأکید بر اینکه رویکرد کارهای سخت ما در شهر برای روزهای آینده افتتاح خط 6 و 7 مترو تهران خواهد بود، تصریح کرد: خط 7 مترو تهران در آینده افتتاح و خط 6 نیز تا قبل از پایان این  دوره مدیریت شهری به اتمام خواهد رسید.
 
شهردار تهران ادامه داد: زمانی که مدیریت شهرداری تهران را بر عهده گرفت تنها 70 کیلومتر خط مترو در تهران افتتاح شده بود اما امروز آن را به 300 کیلومتر افزایش داده‌ایم .
 
قالیباف با بیان اینکه همه پروژه‌ها در شهر تهران بر اساس طرح جامع شهر و طرح درازمدت شهر تهران بوده است، یادآور شد: همه این طرح‌ها در ابعاد مختلف روشن است همه زیر ساخت‌ها از تاریخ بلدیه که شهرداری تهران شکل گرفته نصف آن متعلق به این دوره 12 ساله فعالیت بنده است.
 
وی با تأکید بر اینکه با اعداد و رقم می‌توانم اقدامات انجام شده در حوزه اجتماعی و فرهنگی را نشان دهم، گفت: مردم از ما توقع داشتند که زیر ساخت‌های مربوط به هنر، مسجد، سراهای محله، حسینیه و سراهای ورزشی را برای آن‌ها فراهم کنیم، به همین دلیل امروزه بیش از 7 میلیون سرانه به شهر تهران اضافه شده است.
 
شهردار تهران اضافه کرد: در حوزه هنر برای افتتاح سالن سینما، تئاتر اقدامات زیادی انجام شده و همچنین در شهر تهران بیش از گذشته پارک به  بهره‌برداری رسیده تا مردم بتوانند از آن‌ها در مواقع نیاز استفاده کنند، بدون شک با شناخت ظرفیت‌ها این اقدامات انجام شده است.
 
قالیباف با بیان اینکه عده‌ای فکر می‌کنند اقدامات انجام شده در شهر تهران متعلق به 100 سال گذشته است، تصریح کرد: پروژه‌های نیمه تمام زیادی در شهر تهران وجود داشت که همه را طی 12 سال گذشته تکمیل کردیم، چرا که شهرداری از جنس حرف و شعار، تحلیل، تضعیف و تهمت کارش پیش نمی‌رود.
 
وی یادآور شد: شهرداری نیرویی پر تلاش، فعال و پای کار بودن می‌خواهد و این امر اقرار آمیز نیست.
 
شهردار تهران تصریح کرد: به دوستان جدیدی که مدیریت شهر را در دست می‌گیرند می‌گویم از دو سال نیم گذشته تاکنون شهر از بعد زیر ساختی به جایی رسیده که اگر بخواهیم کیفیت زندگی مردم را ارتقا دهیم به حضور یکایک آن‌ها نیازمند هستیم.
 
قالیباف تأکید کرد: اگر کیفیت زندگی مردم در شهر ارتقا نیابد نمی‌توانیم این شهر را به خوبی اداره کنیم، چرا که امروزه تعداد ماشین‌هایی که در شهر تهران وجود دارند بسیار زیاد است که در این حوزه باید فرهنگ‌سازی صورت گیرد.
 
*۲۰۰میلیارد تومان هزینه افتتاح ۵۵ پروژه منطقه ۶
 
محمدباقر قالیباف شهردار تهران در  حاشیه مراسم افتتاح و بهره برداری از ۵۵ پروژه اجتماعی و فرهنگی، ورزشی، عمرانی، خدمات شهری و محیط زیست و غیره در منطقه ۶، در جمع خبرنگاران اظهار داشت: ۲۰۰ میلیارد تومان هزینه این پروژه ها شده است.
 
وی با اشاره به اینکه عمده این پروژه ها خدماتی و فرهنگی بود افزود:در سراهای محله با کمبودهایی مواجه بودیم از این رو ۶ سرای محله در این منطقه افتتاح کردیم.
 
شهردار تهران ادامه داد: این سرانه ها در حوزه فرهنگی، اجتماعی، سلامت، روانشناسی و خدمات اجتماعی افتتاح شده تا مردم بتوانند از این سرانه ها استفاده کنند.
 
قالیباف با اشاره به پاسخی مبنی بر حضور خود در دوره بعدی شهرداری تهران، گفت: قصد ندارم در دوره بعدی شهرداری تهران پست شهردار را در اختیار داشته باشم چراکه معتقدم ۱۲ سال خدمت در یک پست کفایت می کند.
 
وی تاکید کرد: اینکه اصلاح طلب و یا اصوالگرا در دوره بعدی مدیریت شهری حضور داشته باشند فرقی نمی کند.تنها معتقدم که در دوره بعدی پست شهردار تهران باید به یک نیروی جوان برسد تا روح جوان در شهر دمیده شود
 
شهردار تهران یادآور شد: بدون تردید هر نوع کمک، هم اندیشی و مشورت به شهردار آینده را وظیفه خود می دانم و از این امر دریغ نخواهم کرد.
 
قالیباف با اشاره به برخی اظهارات اعضای شورای شهر تهران مبنی بر اینکه شهردار تهران طی ۱۲ سال گذشته پاسخگوی سوالات اعضای شورای تهران نبوده است، گفت: بدون شک این موضوع را نمی پذیریم چراکه من همیشه پاسخگوی سوالات شفاهی و کتبی بوده ام.
 
وی ادامه داد: این اظهارات خارج از انصاف است چراکه من طی این ۱۲ سال همیشه یک شهردار پاسخگو بوده ام.
 
شهردار تهران اضافه کرد: شاید در برخی مواقع عضوی درخواستی داشته که بنده نمی توانستم آن را بپذیریم چراکه به اصول قانونی بسیار پایبندم.
 
وی در ادامه با بیان اینکه نوع تعامل مردم با شهرداری تهران بسیار خوب بوده است، افزود: باید کیفیت زندگی در شهر را بالا ببریم.
 
قالیباف تاکید کرد: بدون شک در شهرداری تهران هر نوع گرایش و سلیقه های سیاسی حضور دارند اما در این مقام نباید گرایش سیاسی مورد توجه قرار گیرد.
 
فایل ها / برچسب ها برچسب ها برچسب هاقالیباف , شهرداری , تهران ,نام :  
پست الکترونیکی :    
نظر شما :  
کد امنیتی: