آرشیو خبر کد خبر: 14825     

شرایط پیش‌فروش سکه اعلام شد

باشگاه خبرنگاران جوان
مدیرکل ریالی و نشر بانک مرکزی گفت؛ از 17 بهمن ماه پیش فروش سکه در بازه‌های زمانی 6 ماهه و یکساله انجام می‌شود.
تاریخ انتشار :۱۳۹۶ يکشنبه ۱۵ بهمن ساعت 13:30

به گزارش پایگاه خبری شهر تهران، مسعود رحیمی مدیرکل ریالی و نشر بانک مرکزی، (یکشنبه 15بهمن) در نشست خبری با اصحاب رسانه، اظهار کرد: از 17 بهمن ماه پیش فروش سکه در بازه‌های زمانی 6 ماهه و یکساله انجام می‌شود.

وی با اشاره به شرایط پیش‌فروش سکه، تصریح کرد: در زمان ثبت نام یک میلیون تومان علی‌الحساب دریافت می‌شود و در هنگام تحویل براساس قیمت روز، برای سررسیدهای 6 ماهه با تخفیف 4 درصد و برای دوره یک ساله با تخفیف 9 درصد تحویل داده خواهد شد.

مدیرکل ریالی و نشر بانک مرکزی، تأکید کرد: همه افراد 18 سال به بالا با کارت ملی می‌توانند به 1312 شعبه منتخب بانک ملی مراجعه کنند.

رحیمی در ادامه تصریح کرد: با توجه به افزایش نرخ سکه بهار آزادی از ابتدای نیمه دوم سال و شروع پاییز، نقدهایی به بانک مرکزی وارد می‌شد که این بانک باید به عنوان متعادل کننده بازار وارد شود.

این مقام مسئول در ادامه افزود: حباب سکه حدود ۲۵۰ هزار تومان بود و ما از ابتدای آذرماه از طریق حراج سکه در بانک کارگشایی ورود کردیم و سکه‌های نیم و تمام را با مکانیزم بازار عرضه کردیم و در این مدت کوتاه توانستیم تا حدود زیادی حباب را تخلیه کنیم هر چند برای مداخله بانک مرکزی هم نقدهایی وارد می‌شد.

وی گفت: مداخله بانک مرکزی و فرصتی که در اختیار خریداران قرار گرفته تنها در تهران بود و نحوه ورود بانک مرکزی هم به طور آنی بود و امکان استفاده افرادی که در موارد آتی قصد خرید داشتند نادیده گرفته شده بود.

رحیمی با تأکید بر اینکه که قرار است هیچ کارمزدی از مردم در شعب اخذ نشود، اذعان داشت: ما برای یک دوره آتی قیمتی را تعیین کردیم. قیمت سکه براساس قیمت طلای جهانی و دلار تعیین می‌شود و به طور قطع نمی‌شود، امروز قیمت ماه آینده را هم پیش‌بینی کرد.

 

فایل ها / برچسب ها برچسب ها برچسب هاپیش فروش سکه , بازار سکه و ارز ,نام :  
پست الکترونیکی :    
نظر شما :  
کد امنیتی: