آرشیو خبر کد خبر: 15488     

سومین نشست انجمن دوستداران تهران برگزار شد

شهرنوشت
سومین نشست انجمن دوستداران تهران با موضوع «تجریش فردا» با حضور عضو هیات علمی دانشگاه شهید بهشتی، رییس انجمن دوستداران تهران، معاونان و مدیران شهری در سینما آستارای تجریش برگزار شد.
تاریخ انتشار :۱۳۹۷ شنبه ۲۴ آذر ساعت 00:08

به گزارش پایگاه خبری شهر تهران، محسن هاشمی رفسنجانی رییس شورای اسلامی شهر تهران در سومین نشست انجمن دوستداران تهران با موضوع «تجریش فردا» که با حضور بهمن ادیب زاده عضو هیات علمی دانشگاه شهید بهشتی، محمود منیعی مشاورعالی شهردارمنطقه یک و رییس انجمن دوستداران تهران، معاونان و مدیران شهری این منطقه در سینما آستارای تجریش برگزار شد با بیان مطلب فوق اظهار داشت: طرح پیاده راه حد فاصل میدان قدس- تجریش یکی از طرح های ماندگار شمال تهران خواهد بود که هویت فرهنگی، تاریخی و مذهبی این منطقه را حفظ می کند و اگر ذینفعان این طرح موافق اجرای طرح باشند  و کمپین آن شکل بگیرد و موفق عمل کند امکان اجرای آن نیز فراهم می شود .

هاشمی اتصال مترو میدان قدس به خیابان ولیعصر (عج) را از طرح های ساماندهی ترافیکی این منطقه دانست و گفت: مترو یک ایستگاه باقی مانده تا به تجریش برسد که امیدواریم 2 ایستگاه مترو این محدوده بتواند به پروژه پیاده راه تجریش نیز کمک کند.

وی تصریح کرد: همه ما به عنوان شهروندان، مدیران و دوستداران تهران باید کمک کنیم تا شهر زیست پذیر و زنده‌ای داشته باشیم و مسئولیت اجتماعی ما این است که میراث و هویت این شهر را به همه بشناسانیم و معرفی کنیم.

رئیس شورای اسلامی شهر تهران بازسازی سینما آستارا را نیز یکی از طرح های هویتی این منطقه دانست و گفت: یکی از طرح های شورای شهر حفظ و بازسازی اماکن فرهنگی فرسوده و بازگرداندن آنها به چرخه فعالیت است که سینما آستارا با همکاری موسسه بشرا فیلم در حال بازسازی است که این اقدام  نیاز به تحسین دارد .

ادیب زاده استاد دانشگاه شهید بهشتی و طراح قدمگاه صالحیه نیز در این نشست با اشاره به تجریش گذشته ، حال و آینده پرداخت و گفت: تجریش در داخل کریدور سبزی که از راه آهن تا اینجا کشیده شده هم مبدا و هم مقصد است برای همین اینجا را قطب گردشگری فرهنگی شمال تهران معرفی می کنند و ما برای بازگرداندن هویت تجریش اقدام به مطالعه و طراحی کرده ایم که از پروژه های متعددی که در اجرای طرح قدمگاه مطرح شد تا کنون 10 پروژه اجرا شده است و سعی داریم تجریش را با پیرایش و نه با آرایش  بسازیم.

رئیس هیات مدیره انجمن دوستداران تهران نیز در این نشست ضمن سپاسگزاری از رئیس شورای شهر تهران به خاطر حضور ارزشمندشان اظهار داشت: انجمن دوستداران تهران در راستای حفظ آداب، رسوم و هویت و میراث ارزشمند تهران تاسیس شده است و برگزاری 50 نشست تخصصی با موضوعات تهران‌شناسی، فقط یکی از آثار فعالیت‌های این انجمن است.

 

فایل ها / برچسب ها برچسب ها برچسب هاانجمن دوستداران تهران ,نام :  
پست الکترونیکی :    
نظر شما :  
کد امنیتی: