آرشیو خبر کد خبر: 14982     
گفتگو با رحیمی

سرقت، بیشترین آمار مراجعه به کلانتری

مهر
رئیس پلیس پایتخت گفت: سرقت ها بیشترین آمار مراجعه به کلانتری ها را به خود اختصاص داده اند.
تاریخ انتشار :۱۳۹۶ يکشنبه ۱۳ اسفند ساعت 11:41

به گزارش پایگاه خبری شهر تهران، سردار رحیمی رئیس پلیس تهران بزرگ با اشاره به بیشترین مراجعات به کلانتری ها گفت: سرقت اولین اولویت مراجعه مردمی به کلانتری های تهران است.

وی افزود: این موضوع همچنان دغدغه مردم است و بیشترین آمار مراجعه به کلانتری ها را به خود اختصاص داده است.

سردار رحیمی ادامه داد: پس از سرقت، موضوع مواد مخدر از کشف موادفروش تا دستگیری معتادان به لحاظ آماری در جایگاه دوم قرار دارد و این موضوع یعنی مقابله با فروش و مصرف مواد مخدر از تاکیدات پلیس است و  به شدت روی آن برنامه ریزی داریم.

رئیس پلیس تهران گفت: درگیری ها، زورگیری ها و فروش مواد مخدر بویژه در جنوب تهران از موضوعاتی است که کلانتری ها با آن رو به رو هستند و بارها تاکید کردیم که تهران نیاز به کلانتری های بیشتری دارد.

سردار رحیمی همچنین درباره مراکز مشاوره در کلانتری ها گفت: بدون اغراق باید بگوییم این مراکز، انقلابی را در کلانتری ها ایجاد کرده است؛ روزانه هزاران نفر به مراکز مشاوره کلانتری ها مراجعه می کنند که آمار قابل توجهی است.

وی گفت: ما نگاهمان این است که پرونده هایی که جنبه امنیتی ندارد به این مراکز ارجاع دهیم؛ یعنی بیش از ۴۰درصد پرونده ها به این بخش ارجاع می شود.

رئیس پلیس پایتخت درباره اینکه چه میزان از این پرونده ها به صلح می رسد گفت: تقریبا بالغ بر ۸۰درصد پرونده های ارجاعی به مراکز مشاوره، منجر به صلح و سازش می شود.

سردار رحیمی گفت: این مراکز مشاوره در واقع تکریم ارباب رجوع است، ضمن اینکه هزینه های دستگاه قضا را کاهش می دهد و موجب شده است اطاله دادرسی و کاهش مراجعه به دادسرا و دادگاه را داشته باشیم.
 

 

فایل ها / برچسب ها برچسب ها برچسب هاکلانتری تهران , سرقت , پلیس تهران , پلیس فاتب ,نام :  
پست الکترونیکی :    
نظر شما :  
کد امنیتی: