آرشیو خبر کد خبر: 13627     

رکورد رای در انتخابات پنجم شورای شهر شکسته شد

مهر
فرماندار تهران در مراسم تحلیف اعضای منتخب شورای پنجم شهر تهران، جزییات انتخابات شوراها را تشریح کرد.
تاریخ انتشار :۱۳۹۶ چهارشنبه ۱ شهريور ساعت 10:22

به گزارش پایگاه خبری شهر تهران، عیسی فرهادی در مراسم تحلیف اعضای شورای پنجم ضمن خوشامدگویی به معاون سیاسی وزیر کشور و رئیس ستاد انتخابات کشور، استاندار تهران، فرمانده نیروی انتظامی پایتخت و سایر میهمانان و مقامات حاضر در جلسه گفت: این انتخابات یک انتخابات استثنایی بود که با وجود وسعت کار به بهترین شکل اجرایی شد.

وی با بیان اینکه سه هزار نفر در این انتخابات به رقابت پرداختند گفت: از میان این سه هزار نفر ۲۱ نفر که در حال حاضر در جلسه حاضر هستند انتخاب شدند.

فرماندار تهران با اشاره به اینکه افزایش رای در این دوره بی نظیر بود، گفت: ما شاهد ۳۳ درصد افزایش رای بودیم که سه میلیون و ۷۰۰ رای در انتخابات شوراها به صندوق ریخته شد.

وی با بیان اینکه در تهران در هر دقیقه ۲۴۰ هزار رای به صندوق ریخته شد این موضوع را یک رکورد در تاریخ انتخابات شوراها دانست.

فرهادی ادامه داد: دو نظارت عالی توسط شورای نگهبان و مجلس در این دوره انجام شد.

فرماندار تهران ادامه داد: از ۶۷۵ مصوبه شورای چهارم ۱۳۲ مصوبه از طرفه کمیته تطبیق فرمانداری برگشت داده شده زیرا طبق قوانین فرمانداری نبود که ۹۴ مصوبه از آن توسط شورا اصلاح شده و به فرمانداری بازگشت داده شده است و ۳۸ مصوبه نیز به هیات حل اختلاف ارجاع داده شده که ۱۹ مورد آن با نظر فرمانداری به تصوب رسیده است.

 

فایل ها / برچسب ها برچسب ها برچسب هافرمانداری تهران , انتخابات شورای شهر ,نام :  
پست الکترونیکی :    
نظر شما :  
کد امنیتی: