آرشیو خبر کد خبر: 13133     

رشد ۱۱.۸درصدی اجاره مسکن در تهران

تسنیم
مرکز آمار ایران از افزایش ۶.۶درصدی قیمت فروش یک مترمربع زیربنای مسکونی و افزایش ۱۱.۸درصدی متوسط مبلغ اجاره‌بهای مسکن در تهران در زمستان ۹۵ خبر داد.
تاریخ انتشار :۱۳۹۶ سه شنبه ۹ خرداد ساعت 12:41

به گزارش پایگاه خبری شهر تهران، مرکز آمار ایران از افزایش 6.6درصدی قیمت فروش یک مترمربع زیربنای مسکونی و افزایش 11.8درصدی متوسط مبلغ اجاره به‌علاوه سه‌درصد ودیعه پرداختی برای یک مترمربع زیربنای مسکونی در زمستان 95 نسبت به زمستان 94 در شهر تهران خبر داد.

براساس سامانه اطلاعات مدیریت معاملات املاک و مستغلات کشور، بنگاه‌های معاملات ملکی موظف هستند مشخصات کلیه معاملات خرید و فروشی را که سند آنها از طریق دفتر ثبت اسناد انتقال پیدا می‌کند در این سامانه ثبت نمایند.

با توجه به این‌که کاهش یا افزایش حجم (تعداد) معاملات در مناطق شهر تهران باعث کاهش یا افزایش شدید متوسط (حسابی) قیمت در سطح کل شهر می‌شود، از متوسط تعدیل‌شده (وزنی) که در آن، وزن با استفاده از سهم واحدهای مسکونی دارای سکنه محاسبه می‌شود، استفاده شده تا بتوان با حذف اثر حجم معاملات، تغییرات واقعی قیمت را مشخص کرد.

متوسط قیمت فروش هر مترمربع زمین یا زمین ساختمان مسکونی کلنگیمعامله‌شده از طریق بنگاه‌های معاملات ملکی در شهر تهران 44613 هزار ریال با میانگین مساحت 381 مترمربع بوده است که نسبت به فصل قبل 0.3 درصد و نسبت به فصل مشابه سال قبل 0.5 درصد افزایش داشته ‌است.

متوسط قیمت فروش هر مترمربع زیربنای مسکونیمعامله‌شده از طریق بنگاه‌های معاملات ملکی در شهر تهران 43753 هزار ریال با میانگین مساحت 91 مترمربع و متوسط عمر بنای 10 سال بوده است که نسبت به فصل قبل 0.6 درصد و نسبت به فصل مشابه سال قبل 6.6 درصد، افزایش داشته است.

متوسط مبلغ اجاره ماهانه به‌علاوه سه درصد ودیعه پرداختی برای اجاره یک مترمربع زیربنای مسکونی معامله‌شده از طریق بنگاه‌های معاملات ملکی در شهر تهران 221615 ریال با میانگین مساحت 75 مترمربع و متوسط عمر بنای 14 سال بوده است که نسبت به فصل قبل 1.2 درصد کاهش و نسبت به فصل مشابه سال قبل 11.8 درصد، افزایش داشته است.

 

فایل ها / برچسب ها برچسب ها برچسب هامسکن , تهران , پایتخت ,نام :  
پست الکترونیکی :    
نظر شما :  
کد امنیتی: