آرشیو خبر کد خبر: 14662     

راه اندازی موزه گیاه شناسی در شمال تهران

شهرنوشت
در راستای گسترش توجه شهروندان به مسائل زیست محیطی، موزه گیاه شناسی در شمال تهران راه اندازی می شود.
تاریخ انتشار :۱۳۹۶ پنج شنبه ۲۱ دي ساعت 13:43

به گزارش پایگاه خبری شهر تهران، عدالت امیرزاده معاون امور شهری و محیط زیست با اعلام این مطلب گفت: این موزه در فضایی که در دوران هشت سال دفاع مقدس به عنوان پناهگاهی امن برای شهروندان در بوستان پایداری احداث شده بود قرار دارد.

وی افزود: موزه مذکور شامل:کتابخانه تخصصی، انواع گیاهان خشک، اتاق جلوه های سمعی و بصری، عکس، پوستر، کارگاه آموزشی- پژوهشی و آزمایشگاه است.

به گفته معاون امور شهری و محیط زیست شهرداری منطقه 3، عملیات احداث  موزه گیاه شناسی از ابتدای دی ماه آغاز شده و در سه ماهه اول سال 97 به بهره برداری خواهد رسید.

امیرزاده ابراز داشت: این موزه نقش مهمی در زمینه تحقیقات علوم گیاهی و باغبانی، آموزش عمومی، آشنایی مردم با گیاهان و لزوم حفاظت از آنها، جلب نظر شهروندان به گیاه و گیاه شناسی و طرح مسائل زیست محیطی در سطح منطقه را بر عهده دارد.

وی توجه به مسائل زیست محیطی را از اولویت های شهر و کشور خواند و اظهار داشت: گیاهان و بطور کلی نباتات بخش جدایی ناپذیری از محیط زیست هستند.

معاون امور شهری و محیط زیست شهرداری منطقه 3 یادآوری کرد: در موزه گیاه شناسی، امکانات لازم برای مطالعه و تحقیق درباره تنوع زیستی وحفاظت از آنها فراهم شده است  و  با بهره گیری از روش های مختلف علمی، امکان شناخت گونه‌های گیاهی کشور فراهم گشته و محدوده پراکنش آنها تعیین می‌ شود.

امیرزاده بیان کرد: تحقیق در زمینه روش های تکثیر و پرورش گونه‌های با ارزش از نظر حفاظتی و اقتصادی از موضوعات دیگری است که در موزه گیاه شناسی به آن پرداخته می شود.

 

فایل ها / برچسب ها برچسب ها برچسب هامنطقه3 , گیاهشناسی ,نام :  
پست الکترونیکی :    
نظر شما :  
کد امنیتی: