آرشیو خبر کد خبر: 14736     

رالی گردشگری خانوادگی تهران-ابیانه

مهر
کانون جهانگردی و اتومبیلرانی هم‌زمان با سی‌ونهمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی ایران، رالی گردشگری خانوادگی ویژه وسیله‌های نقلیه تاریخی برگزار می‌کند.
تاریخ انتشار :۱۳۹۶ دوشنبه ۲ بهمن ساعت 00:49

به گزارش پایگاه خبری شهر تهران، این رالی ۱۲ و ۱۳ بهمن ماه ۱۳۹۶، ویژه خودروهای با قدمت بیش از ۴۰ سال، در مسیر تهران ـ ابیانه و مسیر بازگشت ابیانه ـ تهران برگزار می‌شود.

سلمان یارمحمدی، مدیر اتومبیل‌رانی کانون جهان‌گردی و اتومبیل‌رانی با بیان این مطلب گفت: رالی تهران ـ ابیانه با رویکرد توسعه گردشگری و ترویج فرهنگ اتومبیل‌رانی ایمن و در راستای اهداف دبیرخانه شناسایی و صیانت از وسیله‌های نقلیه تاریخی برگزار می‌شود.

او با بیان اینکه از ابتدای راه‌اندازی کانون جهان‌گردی و اتومبیل‌رانی در سال ۱۳۱۴، برگزاری رالی‌های مختلف در دستور کار این موسسه قرار داشته است، خاطرنشان کرد: رالی گردشگری وسیله‌های نقلیه تاریخی به هیچ عنوان مسابقه سرعت نیست و ملاک برگزیده شدن در آن نحوه صحیح نقشه‌خوانی، مسیریابی و رانندگی صحیح و اصولی بوده و با توجه به قوانین و مقررات راهنمایی و رانندگی کشور انجام می‌شود.

یارمحمدی ادامه داد: هرگونه حرکات نادرست در رانندگی همچون سرعت و سبقت غیرمجاز، حرکت مارپیچی و عدم رعایت مقررات راهنمایی و رانندگی می‌تواند امتیاز منفی برای شرکت‌کنندگان در پی داشته باشد و شانس برگزیده شدن آنان را کاهش دهد.

مدیر اتومبیلرانی کانون جهان‌گردی و اتومبیل‌رانی، درباره نحوه انتخاب گروه‌های برتر نیز یادآور شد: گروه‌هایی متشکل از داوران و کمک داوران مجرب این رشته، عملکرد شرکت‌کنندگان را بررسی کرده و در پایان با معرفی رانندگان و نقشه‌خوانان برتر، جوایزی به آنان اهدا خواهد شد.

او ادامه داد: در این رالی حضور ۱۲۰ نفر به‌عنوان شرکت‌کننده ـ که گروه‌های سه‌نفره متشکل از راننده، نقشه‌خوان و یک نفر همراه را می‌سازند ـ و ۴۰ خودرو با قدمت بیش از ۴۰ سال، پیش‌بینی شده است.

یارمحمدی با اشاره به اینکه این رالی بر اساس قوانین فدراسیون بین‌المللی اتومبیلرانی Mobility و با رعایت قوانین داخلی کشور در جاده‌های عمومی برگزار می‌شود، اظهار کرد: رالی گردشگری خانوادگی وسیله‌های نقلیه تاریخی، ۱۲ بهمن از مجموعه فرهنگی‌تاریخی نیاوارن در تهران آغاز می‌شود و گروه‌ها با پشت سرگذاشتن اتوبان‌های قم و کاشان، جاده نطنز و جاده ابیانه، به مدت یک شب در روستای تاریخی ابیانه اقامت خواهند داشت.

او ادامه داد: روز ۱۳ بهمن نیز گروه‌ها در راه بازگشت، پس از بازدید از جاذبه‌های تاریخی مسیر همچون روستای تاریخی ابیانه و تپه تاریخی سیلک در کاشان، به تهران می‌رسند و به این ترتیب مسابقه به پایان خواهند رسید.

علاقه‌مندان برای ثبت‌نام می‌توانند از یکم تا دهم بهمن ماه به وب سایت www.taci.ir و دبیرخانه رالی مستقر در دفتر اتومبیل‌رانی کانون جهان‌گردی و اتومبیل‌رانی جمهوری اسلامی ایران به نشانی تهران، خیابان فیاض‌بخش، نبش کوچه جهان‌گردی، پلاک ۳۳ مراجعه کنند یا با شماره تلفن‌ ۶۶۷۵۵۵۹۱ (۰۲۱) تماس بگیرند.

 

فایل ها / برچسب ها برچسب ها برچسب هارالی ,نام :  
پست الکترونیکی :    
نظر شما :  
کد امنیتی: