آرشیو خبر کد خبر: 14762     

دوئل معاون قالیباف با معاون نجفی

تسنیم
معاون سابق برنامه‌ریزی شهرداری تهران با رد صحبت‌های معاون نجفی در خصوص هزینه‌های فاقد سند در دوران قالیباف گفت: حتی یک ریال هم هزینه فاقد سند در شهرداری سابق وجود نداشته است.
تاریخ انتشار :۱۳۹۶ چهارشنبه ۴ بهمن ساعت 07:54

به گزارش پایگاه خبری شهر تهران، ناصر امانی در واکنش به صحبت‌های حجت میرزایی معاون  نجفی شهردار فعلی تهران اظهار کرد: در 12 سال کاری در گذشته، 11 سال آن به‌غیر از سال 95 تفریغ بودجه انجام شده و در شورای شهر اعضا با بررسی آن را تصویب کرده‌اند. تا 94 تفریغ انجام شده یک ریال هم فاقد سند وجود نداشته است. اگر انحراف یا تخلفی بود بدون شک اعلام می‌شد. تفریغ بودجه توسط حسابرسان و شورا صورت گرفته و هیچ تخلفی وجود نداشته است.

امانی بیان کرد: در 11 سالی که تفریغ بودجه انجام شده، شهردار کنونی زمانی که عضو شورا بودند، 6 سال در کمیسیون بودجه بودند و در تمام این سال‌ها تفریغ بودجه صورت می‌گرفته و ریالی فاقد سند گزارش نشد، حال چگونه معاون ایشان برای تشویش افکار عمومی از 2 هزار فاقد سند سخن می‌گوید؟

معاون سابق شهرداری تهران همچنین در پاسخ به بودجه 235 هزار میلیاردی شهرداری از سال 84 تا 96 عنوان کرد: اتفاقاً معاون برنامه‌ریزی جدید شهرداری بالاخره اعلام کردند پایه قیمت سال 1395 بوده است، یعنی پروژه‌ای را که سال 1384 انجام شده با قیمت امروز محاسبه کرده‌اند و بدون شک بودجه 113 هزار میلیاردی از سال 84 تا 96، با قیمت روز می‌تواند عدد بزرگتری شود.

وی افزود: تمامی سرمایه گذاری‌ها و پروژه‌هایی را که انجام شده به‌قیمت امروز محاسبه کرده‌اند. اگر پروژه امام علی(ع) را که سال 91 انجام شده با قیمت روز مجدداً محاسبه کنند، بدون شک آن زمان بسیار ارزان‌تر تمام شده بود. شهردار بیایند محاسبه کنند و قیمت‌های روز را مقایسه کنند ببینند ما آورده یا ضرر داشتیم. تونل توحید، پروژه صدر و... نسبت به امروز خیلی ارزان‌تر ساخته شده‌اند. بازی با اعداد جهت سفسطه و انحراف افکار عمومی است.

امانی درباره شبهاتی که برای بزرگراه دو طبقه صدر عنوان می‌شود، بیان کرد: این بزرگراه اولا در دوره‌های قبل طراحی شده و از قبل نیز مصوب شورا بود. کار مطالعاتی دقیق و مهندسی شرکت‌های معتبر انجام شد. در نهایت نیز باعث حل مشکل ترافیک در منطقه شمال شهر شده است. اگر این اتوبان دو طبقه نبود بدون شک گره‌های ترافیکی همچنان باقی بودند و حجم خودروهای خروجی از تونل نیایش باعث ایجاد ترافیک‌های سرسام آور می‌شد.

معاون سابق شهردار درباره اینکه سند تحویل و تحول را غیرواقعی می‌دانند، عنوان داشت: سند تحویل و تحول عملکرد 12ساله شهرداری را از زمانی که تهران را در سال 84 تحویل گرفت تا سالی که شهرداری را تحویل داد بررسی می‌کند. در این سند با اعداد، اسناد، آمار دقیق و تصاویر تمامی اقدامات و عملکردها مستند شده است و توسط معاونت برنامه‌ریزی تهیه شده در اختیار تیم جدید و اعضای شورای شهر قرار گرفت. اینکه کلی‌گویی شود و کل سند را منکر شوند درست نیست و باید بگویند کدام بخش از سند مشکل دارد.

وی درباره مجوزهای بلندمرتبه‌سازی و غیرقانونی بودن اعلام شدن آنها توسط معاونین جدید شهردار نیز گفت: هر مجوز بلندمرتبه‌سازی بالای 12 طبقه با تصویب کمیسیون ماده 5 بوده است که شهردار تهران تنها یک عضو آن است و 5 عضو دیگر معاونین وزرای کابینه هستند. خود آقای نجفی اذعان دارند که 60 درصد بلندمرتبه‌سازی‌ها قبل از دوره قالیباف بوده است، در ضمن مجوزهای جدید نیز با تصویب کمیسیون ماده 5 بوده و عوارض دریافتی نیز براساس قانون و مجوزهای صادرشده صورت گرفته است.

 

فایل ها / برچسب ها برچسب ها برچسب هاشهرداری تهران , معاون شهردار تهران ,نام :  
پست الکترونیکی :    
نظر شما :  
کد امنیتی: