آرشیو خبر کد خبر: 14853     

33 درصد بافت فرسوده تهران در منطقه 17

باشگاه خبرنگاران جوان
شهردار منطقه 17 گفت: منطقه 17 با قرار گرفتن در بخش جنوبی تهران 33 درصد بافت فرسوده شهر را در خود جا داده است.
تاریخ انتشار :۱۳۹۶ پنج شنبه ۱۹ بهمن ساعت 16:26

به گزارش پایگاه خبری شهر تهران، امیر محسنی شهردار  منطقه 17 صبح امروز(پنجشنبه) در حاشیه طرح بازآفرینی شهری امید که در منطقه 17 برگزار شد، با بیان اینکه منطقه 17 با قرار گرفتن در بخش جنوبی تهران 8.2 کیلومتر مربع جمعیت دارد و 33 درصد بافت فرسوده شهر تهران را در خود جا داده است، اظهار کرد: متاسفانه املاک ناپایدار و فرسوده در منطقه بسیار داریم و یکی از کارهایی که می‌تواند به شهروندان منطقه 17 کمک کند محرکی است که امروز با دستور رئیس جمهور مطرح می‌شود و این محرک استفاده از زمین‌های پشتیبان برای بالا بردن سرعت اجرای طرح است.

وی با بیان اینکه در گذشته هم بافت‌های فرسوده در مناطق فرسوده و قدیمی در حال احیا و بازسازی بودند، تصریح کرد: امروز با در نظر گرفتن این ذخایر شهری و زمین‌های پشتیبان می‌توانیم با کمک سازندگان و مشارکت آن‌ها همیشه تعدادی خانه ذخیره و آماده برای تخلیه کسانی که می‌خواهند زمین‌ها را آماده کنند و املاک خود را برای کوبیدن تحویل سازنده‌ها بدهند، داریم.

شهردار منطقه 17 افزود:وقتی سازنده‌ای با شهروندی مشارکت می‌کند، باید به دنبال مکانی جهت بیتوته کردن باشد و ما با یک طرح دو ساله ضربتی این آپارتمان‌های پشتیبان‌ را آماده کردیم و شهروندان می‌توانند در آن‌ها مستقر شوند.

محسنی با بیان اینکه در حال حاضر با یک طرح دو ساله ضربتی این آپارتمان‌های پشتیبان‌ را آماده کردیم، تصریح کرد: شهروندان می‌توانند بلافاصله ملک فرسوده خود را جابه‌جا کنند و آن را تحویل سازنده دهند.

وی تصریح کرد: با این طرح کم کم سرمایه‌هایی که در بانک‌ها سپرده‌گذاری شدند به سمت سرمایه‌گذاری در این بخش خواهند آمد و عملا سرمایه‌گذار با حضور در این طرح ارزش افزوده خیلی خوبی به دست خواهد آورد.

 

فایل ها / برچسب ها برچسب ها برچسب هاشهرداری منطقه17 , بافت فرسوده تهران ,نام :  
پست الکترونیکی :    
نظر شما :  
کد امنیتی: