آرشیو خبر کد خبر: 15194     

درآمدزایی از باشگاه قصرفیروزه و نوروزآباد تهران

ایسنا
رییس فدراسیون چوگان با بیان اینکه درآمدزایی فدراسیون تنها از 2 باشگاه قصرفیروزه و نوروزآباد تهران است گفت: اگر این دو باشگاه به بخش خصوصی واگذار شود، آسیب جدی به چوگان وارد می‌شود.
تاریخ انتشار :۱۳۹۷ پنج شنبه ۶ ارديبهشت ساعت 10:59

به گزارش پایگاه خبری شهر تهران، حجت الله دهخدایی با بیان این که جشن ثبت جهانی چوگان در تاریخ 25 اردیبهشت ماه سال جاری توسط فدراسیون چوگان برگزار می‌شود، اظهار کرد: به مناسبت ثبت جهانی چوگان به نام ایران در تاریخ یاد شده و با هماهنگی سازمان میراث فرهنگی و وزارت ورزش و جوانان، مراسم جشنی در باشگاه قصر فیروزه تهران برگزار می‌شود و قصد داریم علاوه بر مهمانان داخلی از تعدادی سفرای خارجی نیز برای حضور در این جشن دعوت به عمل آوریم.

رییس فدراسیون چوگان درباره برخی صحبت‌ها مبنی بر نقل مکان فدراسیون به باشگاه قصر فیروزه و دلایل این جابه جایی گفت‌: بیشتر مسابقات چوگان و همچنین کلاس‌های آموزشی در باشگاه  قصر فیروزه  انجام می‌شود و این باشگاه به عنوان منبع درآمد فدراسیون محسوب می‌شود و نزدیکی محل فدراسیون با باشگاه قصر فیروزه در برنامه‌ریزی هر چه بهتر امور به ما کمک خواهد کرد، ضمن این که در حال‌ حاضر ماهیانه پنج تا شش میلیون تومان هزینه اجاره فدراسیون را پرداخت می‌کنیم که در صورت نقل مکان به این باشگاه این هزینه از روی دوش فدراسیون برداشته می‌شود.

وی در ادامه‌ با بیان این که فدراسیون چوگان منبع درآمدی به جز درآمدزایی در باشگاه قصر فیروزه و نوروز آباد تهران ندارد، گفت‌: اگر این دو مجموعه از فدراسیون گرفته شود و به خاطر اجاره بیشتر به بخش خصوصی واگذار شود، درآمدزایی فدراسیون با مشکلات اساسی روبرو خواهد شد. ما در حال‌ حاضر بابت در اختیار داشتن این دو مجموعه به شرکت توسعه و نگهداری اماکن ورزشی کشور اجاره می‌دهیم، اما اگر قرار باشد این دو مجموعه به خاطر درآمدزایی بیشتر به بخش خصوصی واگذار شود، به برنامه‌های چوگان و توسعه آن آسیب وارد خواهد شد. امیدوارم مدیران با این دید به این موضوع نگاه کنند که چوگان به عنوان یک فرهنگ نیاز به حمایت هر چه‌ بیشتر دارد و صرفا به مسائل مالی توجه نکنند.

دهخدایی درباره وضعیت بودجه فدراسیون نیز، گفت‌: ما فدراسیون را با حدود سه میلیارد تومان بدهی تحویل گرفتیم. در جلسه ای که با اعضای هیات رییسه داشتیم خطاب به آنها گفتم کمک کنید بدهی‌ها را به صفر برسانیم و آن وقت حرکت رو به جلو را برنامه‌ریزی کنیم. در حال‌ حاضر بودجه سال 96 به طور کامل پرداخت شده، اما هنوز بودجه‌ای برای سال 97 دریافت نکرده‌ایم.

رییس فدراسیون چوگان در پایان درباره حضور چوگان بازان ایران در رقابت‌های خارجی نیز، گفت‌: امسال برنامه‌ای برای حضور در رقابت‌های خارجی نداریم، اما از مربیان خارجی در بخش‌های مختلف طی سال دعوت خواهد شد تا نسبت به توسعه هر چه‌ بیشتر مباحث آموزشی در چوگان اقدام شود.

 

فایل ها / برچسب ها برچسب ها برچسب هاچوگان , باشگاه قصرفیروزه , نوروزآباد تهران ,نام :  
پست الکترونیکی :    
نظر شما :  
کد امنیتی: