آرشیو خبر کد خبر: 14403     

حقوق شهروندی در پایتخت جدی گرفته شود

شهرنوشت
رئیس انجمن مددکاران اجتماعی ایران گفت: انتظار ما از شهردار و معاون امور اجتماعی و فرهنگی شهرداری این است تا به وعده خود برای مدیریت شهری شیشه ای عمل کنند. تنها با شفاف سازی است که می توان اعتماد شهروندان را جلب کرد و برنامه های بلند مدت را برای تغییر شرایط موجود تدوین کرد.
تاریخ انتشار :۱۳۹۶ سه شنبه ۱۴ آذر ساعت 18:23

به گزارش پایگاه خبری شهر تهران، سید حسن موسوی چلک با اشاره به خلاهای اجتماعی موجود در پایتخت اظهار کرد: یکی از مشکلات مشهود در حوزه اجتماعی موازی کاری سازمان مختلف است و شهرداری تهران نیز از این قاعده مستثنی نبود. متاسفانه، در سال های گذشته بخش های مختلف شهرداری تهران به حوزه اجتماعی ورود پیدا می کردند و هر یک به شکلی به موضوعات می پرداختند که این امر در عمل با یک نوع اتلاف بودجه و زمان همراه بود.

وی با بیان اینکه در یک دهه قبل شائبه های بسیاری در مورد فعالیت شهرداری تهران در اذهان مردم شکل گرفت که این امر مانع از مشارکت فراگیر شهروندان در بخش های اجتماعی شده است، گفت: انتظار ما از شهردار و معاون امور اجتماعی و فرهنگی شهرداری این است تا به وعده خود برای مدیریت شهری شیشه ای عمل کنند. تنها با شفاف سازی است که می توان اعتماد شهروندان را جلب کرد و برنامه های بلند مدت را برای تغییر شرایط موجود تدوین کرد.

رئیس انجمن مددکاران اجتماعی ایران ادامه داد: انتظار می رود اقدامات اجتماعی شهرداری تهران به سمت بسترسازی و ظرفیت سازی برای پیشگیری از بروز آسیب های اجتماعی سوق پیدا کند تا دسترسی شهروندان به خدمات اجتماعی تسهیل شود.

موسوی چلک با تاکید بر اینکه هیچ سازمانی به اندازه شهرداری با مردم ارتباط مستقیم ندارد، تصریح کرد: توقع ما از مدیران شهری این است که در سال های پیش رو با توجه به رویکردهای علمی از ظرفیت سمن ها و سازمان های غیردولتی بیش تر بهره ببرند و نگاه متناقض گذشته را کنار بگذارند.  

مدیر کل دفتر مدیریت عملکرد سازمان بهزیستی کشور در پایان گفت: امید است با حضور افراد مجرب در حوزه فرهنگی و اجتماعی شهرداری تهران موضوع حقوق شهروندی در پایتخت جدی گرفته شود و همزمان اعتمادسازی لازم نسبت به اقدامات مدیریت شهری شکل بگیرد.

 

فایل ها / برچسب ها برچسب ها برچسب هاسید حسن موسوی چلک , حقوق شهروندی ,نام :  
پست الکترونیکی :    
نظر شما :  
کد امنیتی: