آرشیو خبر کد خبر: 11565     
در پارک پرندگان تهران؛

جشن تولد «درنای تاجدار» برگزار شد

تسنیم
جشن تولد «درنای تاجدار» در معرض انقراض با حضور عضو شورای شهر تهران، پرنده‌شناسان و نماینده سازمان حفاظت محیط زیست به همت "گروه نواندیش بصیر" در باغ پرندگان تهران برگزار شد.
تاریخ انتشار :۱۳۹۵ چهارشنبه ۳۰ تير ساعت 13:52

به گزارش پایگاه خبری شهر تهران، جشن تولد جوجه درنای تاجدار  در معرض انقراض که به تازگی متولد شده و  در حال مراقبت است پیش از ظهر چهارشنبه با حضور ولی‌الله شجاع پوریان عضو شورای شهر تهران، مهدی جمشیدی مدیر گروه نواندیش بصیر، جمعی از پرنده‌شناسان، اسماعیل کهرم مشاور رئیس سازمان حفاظت محیط زیست در باغ پرندگان تهران برگزار شد.

در مراسم جشن تولد جوجه درنای تاجدار، شجاع‌پوریان و کهرم به عنوان نمایندگان شورای شهر تهران و سازمان حفاظت محیط زیست بر حفظ گونه‌های در حال انقراض در کشور تأکید کردند.

جوجه درنای تاجدار در حال حاضر در کنار پدر و مادر خود در باغ پرندگان تهران زندگی می‌کند و از این حیوان در قرنطینه گرمسیری این باغ نگهداری و مراقبت می‌شود.

درنای تاجدار یکی از گونه‌های نادر درنا در جهان محسوب می‌شود که زیستگاه اصلی تولد آن جنوب آفریقاست و در سایر کشورها نیز در کنار تالابها زندگی و رشد می‌کند.

این نوع از درنای زیبا که نزدیک به  40 سال عمر  می‌کند به خاطر خشک شدن تالابها، تغییر اقلیم، خشکسالی و عدم زادآوری در معرض خطر منقرض شدن قرار دارد.

یک جفت از این درناهای تاجدار در حال حاضر در ایران و در باغ پرندگان تهران نگهداری می‌شوند که پس از ماهها تلاش، جوجه این درنای تاجدار زیبا با تلاش و مراقبت دست‌اندرکاران به دنیا آمده است.

جوجه درنای تاجدار که به تازگی در ایران متولد شده و از آن به خوبی مراقبت می‌شود، در حال حاضر روزهای ابتدایی تولد خود را سپری می‌کند و مراحل نگهداری آن به طور کامل در دست انجام است.

 نام :  
پست الکترونیکی :    
نظر شما :  
کد امنیتی: