آرشیو خبر کد خبر: 15048     

تکریم و معارفه در دانشگاه پیام نور تهران

مراسم تکریم دکتر علی جمشیدی و معارفه دکتر غلامرضا بخشی خانیکی؛ روسای پیشین و کنونی دانشگاه پیام نور استان تهران برگزار شد.
تاریخ انتشار :۱۳۹۶ چهارشنبه ۲۳ اسفند ساعت 09:49

به گزارش پایگاه خبری شهر تهران، مراسم تودیع دکتر علی جمشیدی و معارفه دکتر غلامرضا بخشی خانیکی؛ روسای پیشین و کنونی دانشگاه پیام نور استان تهران با حضور دکتر ناصحی؛ مشاور و سرپرست دفتر ریاست ریاست عالی دانشگاه پیام نور، دکتر دوگانی؛ معاون حقوقی، مجلس و هماهنگی استان ها و حجت الاسلام والمسلمین محمود نبوی؛ مسوول دفتر نهاد نمایندگی رهبری در  دانشگاه پیام نور استان تهران برگزار شد.

در این مراسم که روسای مراکز و واحدها، معاونان و مدیران ستادی دانشگاه پیام نور استان تهران حضور داشتند، طی حکمی از سوی دکتر زمانی؛ ریاست عالی دانشگاه پیام نور، دکتر غلامرضا بخشی خانیکی به عنوان سرپرست دانشگاه پیام نور استان تهران معرفی و از زحمات دکتر علی جمشیدی؛ رییس پیشین این دانشگاه تقدیر شد.
در این مراسم، دکتر دوگانی؛ با تکریم روز 22 اسفند؛ روز شهدا و تبریک پیشاپیش سال نو، اظهار داشت: نهاد دانشگاهی در دنیای امروز پیشتاز در بحث توسعه اقتصادی، اجتماعی، فرهنگی و سیاسی است. در کشور ما هم چنین بوده بخصوص در چهل سال اخیر بعد از پیروز ی انقلاب اسلامی نهاد آموزش عالی ما یکی از شاخص ترین نهادهای تاثیرگذار در توسعه کشور بوده است. سند توسعه بیست ساله کشور و نقشه جامع علمی کشور هم همه تاکید بر توسعه دانایی محور و دانش بنیان دارد.

معاون حقوقی، مجلس و هماهنگی استان های دانشگاه پیام نور افزود:. دانشگاه پیام نور یکی از این نهادهای  موثر دانشگاهی است که در سال 1367   تاسیس شد و فرصت های خوبی را برای کشور از جمله: در بحث عدالت آموزشی ایجاد کرد و نزدیک به دو میلیون نفر فارغ التحصیل داشته است.. دانشگاه پیام نور، امروز هم فرصت هایی دارد و هم چالش هایی. ما بایستی از فرصت ها حداکثر استفاده را کنیم،از فزصت هایی نظیر: نیروی انسانی، فضاهای ایجاد شده، آزمایشگاه ها و دیگر امکانات  و از این فرصت ها، فرصت سازی کنیم و دانشگاه پیام نور را با عنوان و رسالت دانشگاه نسل جدید به لحاظ کیفی و کمی توسعه دهیم.

دکتر دوگانی خاطر نشان کرد: مراکز رشد علم و فناوری و مجتمع های آموزشی دانش بنیان یکی از زمینه های توسعه دانشگاه است. باید تلاش کنیم در تهران که قطب دانشگاهی کشور است، دانشگاه پیام نور را در همه حوزه ها تقویت کنیم.

دکتر ناصحی؛ مشاور و سرپرست دفتر ریاست عالی دانشگاه پیام نور دیگر سخنران این مراسم بود که ضمن تقدیر از خدمات دکتر جمشیدی و معرفی دکتر بخشی خانیکی، با عنایت به قرار داشتن در روزهای پایانی سال، گزارش مبسوطی از وضعیت دانشگاه پیام نور در حوزه های مختلف بیان کرد.

در ادامه، دکتر بخشی خانیکی با تحلیل از وضعیت موجود دانشگاه پیام نور، در خصوص برنامه های  آتی خود در دانشگاه پیام نور استان تهران  اظهار داشت: 13 برنامه استراتژیکی و سیستماتیک بانضمام 30 صفحه پشتیبانی در مدیریت این دانشگاه دارم که در همه این برنامه ها ضمن توجه به دانشگاه پیام نور در سطح کلان، نیم نگاهی به وضعیت آموزش عالی کشور داریم. در راس این برنامه ها، توسعه پژوهش های کاربردی، ایجاد پژوهشکده و مراکز رشد و فناوری، کارآفرینی و درآمدزایی است.
وی با  اشاره به چالش های موجود در دانشگاه،  مخاطب شناسی را راهی برای برون رفت از این چالش ها عنوان و تاکید کرد: برنامه های دانشگاه باید  بر مبنای شناخت مخاطب و دانشجو  و نیازهای واقعی وی باشد.

رییس دانشگاه پیام نور استان تهران، نظم اداری را یکی از اولویت های خود دانست و ضمن ابراز لزوم پایبندی اعضای علمی به حضور بهینه در دانشگاه و قانونمداری، بر ساماندهی و استفاده بهینه از نیروی انسانی  و  چابک سازی سازمانی تاکید کرد.
در این مراسم، دکتر رضا حاجی حسینی؛ رییس دانشگاه پیام نور مرکز تهران شرق به نمایندگی از روسای مراکز و دانشگاه پیام نور به خاطر خدمات دکتر جمشیدی در طول دوره مدیریت وی تقدییر کرد.

گفتنی است، دکتر غلامرضا بخشی خانیکی استاد تمام رشته علوم گیاهی و فارغ التحصیل دانشگاه گوتنبرگ سوئد بوده، یکی از چهره های شاخص مدیریتی و علمی دانشگاه پیام نور است کهریاست دانشکده علوم، معاونت پژوهشی دانشگاه، معاونت آموزشی و تحصیلات تکمیلی دانشگاه، تاسیس و ریاست دانشکده علوم کشاورزی و ریاست دانشگاه پیام نور تهران شرق در کارنامه وی است.

 

فایل ها / برچسب ها برچسب ها برچسب هادانشگاه پیام نور استان تهران ,نام :  
پست الکترونیکی :    
نظر شما :  
کد امنیتی: