آرشیو خبر کد خبر: 14368     

تهران از ضعف اخلاقی رنج می‌برد

ایسنا
شهردار تهران پیشنهاد داد برای ارتقای فرهنگ اهدای عضو، دیوار یادبود اهداکنندگان در بوستان‌ها ایجاد و به نام آنها درختی کاشته شود.
تاریخ انتشار :۱۳۹۶ جمعه ۱۰ آذر ساعت 17:34

به گزارش پایگاه خبری شهر تهران، محمدعلی نجفی با حضور در چهاردهمین مراسم بزرگداشت پیوند اعضا (جشن نفس) در سالن همایش‌های بین المللی برج میلاد، با بیان اینکه از آغاز بشر مسئله عمل خیر و کمک به رفع آلام بشری یکی از فعالیت‌های اجتماعی انسان‌ها بوده است، اظهار کرد:  ساده‌ترین شکل این کار کمک به نیازمندان و گرفتن دست آنها بوده که در همه نظام‌های دینی به نیکی از این مسئله یاد شده است. تفاوتی اساسی بین نگاه مدرن و نگاه قبلی وجود دارد؛ چون این فعالیت‌های خیرخواهانه و کمک به همنوعان، فقط یک عامل فردی نیست؛ بلکه عملی دارای ارزش‌های اخلاقی محسوب می‌شده‌است، اما حالا در دنیای مدرن بیش از آنکه ارزش اخلاقی باشد به عنوان مسئولیت اجتماعی دنبال می‌شود و حالا شاهدیم که بعد مسئولیت اجتماعی بر ارزش اخلاقی می‌چربد. انجمن اهدای عضو باید تلاش کند جنبشی اجتماعی در این خصوص ایجاد شود. تلاشی مشترک و جریانی مردمی می‌تواند جنبش اهدای عضو را سرعت ببخشد.

وی  با بیان اینکه رویکرد شهرداری در ارتباط با شهر "انسان‌محوری" است، ادامه داد: همه باید برای حل مشکلات اجتماعی دست به دست هم دهیم؛ چون  در حال حاضر حل مشکلات جامعه یک مسئولیت اجتماعی محسوب می شود. من برای ترویج فرهنگ اهدای عضو دو پیشنهاد دارم که می‌توانیم وسایل اجرای آن را نیز فراهم کنیم. پیشنهاد می‌شود در هر پارک دیوار یادبودی برای اهداکنندگان ایجاد شود و نام و تصویرشان را در این دیوار نصب کنیم؛ به این ترتیب همه مردم می‌دانند این افراد چه اقدام مهمی انجام داده‌اند. همچنین در قبال هر اهدا کننده، یک مسئولیت و تعهد اجتماعی داشته باشیم که درختی را به نام  اهداکنندگان عضو  بکاریم.

وی در پایان تاکید کرد:  شهر به شدت از ضعف اخلاقی رنج می‌برد. ضعف اخلاق شهروندی را می‌توانیم در ابعاد مختلف شهر از جمله ترافیک و ... ببینیم. این در حالی است که باید اخلاق شهروندی با محبت، ایثار، فداکاری و ... توسعه یابد شهرداری تهران آماده است که این اقدام مهم را انجام دهد.

به گزارش ایسنا، پیشنهادات  شهردار تهران مبنی بر ایجاد دیوار یادگاری و  کاشت درخت به نام اهداکنندگان عضو  با تشویق و استقبال خانواده اهداکنندگان روبرو شد.

 

فایل ها / برچسب ها برچسب ها برچسب هامحمدعلی نجفی , شهردار تهران ,نام :  
پست الکترونیکی :    
نظر شما :  
کد امنیتی: