آرشیو خبر کد خبر: 13437     
رضا قدیمی

تهران، شهری با ۹ میلیون مسئول

تابستان، فصل برداشت میوه های شیرین تلاش و جهاد است. تلاشی که از پس سختی های فصل خزان و بی رحمی های زمستان، گذشته و حالا به بار نشسته است تا شهد و شیرینی اش به کام همه بنشیند.
تاریخ انتشار :۱۳۹۶ سه شنبه ۱۰ مرداد ساعت 09:44

تیرماه امسال، یکی از شیرین ترین ثمره های مدیریت شهری، در ساختمان «بهشت» به بار نشست و لایحه «مسئولیت پذیری اجتماعی» به تصویب منتخبان مردم در شورای اسلامی شهر تهران رسید. حالا بیش از یک ماه از تصویب این لایحه به عنوان یکی از سرنوشت ساز ترین و مهم ترین لایحه های شهر تهران می گذرد. لایحه ای مهم برای آینده پایتخت که خشت های اول آن در سازمان خدمات اجتماعی شهرداری تهران زده شد. قوام گرفت و با حذف زوائد و نگاه کارشناسی متخصصان حوزه شهری، پس از ساعت ها نشست و مطالعه و گفتگو، با عنوان « نظام نامه مسئولیت پذیری اجتماعی سازمان ها و بنگاه های اقتصادی شهر تهران» به صحن علنی شورا رفت و به اتفاق آرا به تصویب رسید.

این لایحه را باید برگ زرینی در کتاب افتخارات مدیریت شهری تهران دانست. چرا که این اتفاق می‌تواند آغازگر مسیری مهم در توسعه و ترویج مسئولیت اجتماعی سازمانی در درون شهرداری تهران و سایر سازمان های دولتی و غیردولتی باشد. استفاده از تجارب موثر جهانی و بومی سازی آن ها، اصلاح و تغییر رویه ها و قوانین موجود و نگاه درونی و بیرونی به مسائل و پدیده های اجتماعی از ضرورتهای اصلی فعالیت موثر در حوزه اجتماعی است و نگاه ویژه تمامی مسئولان را می‌طلبد . امروز بر خود میبالیم که این سند فارغ از نگاه های سیاسی با اکثریت آرای اعضای محترم شورا به تصویب رسید.

باور داریم شهر، وقتی تبدیل به جایی برای زندگی و لذت بردن از آن خواهد شد که تک تک شهروندان، خود را در اداره آن سهیم ببینند و این، حاصل نخواهد شد مگر با فراموش کردن نگاه های سیاسی به موضوعات اجتماعی در اداره پایتخت.  مدارای اجتماعی و نگاه تخصصی، علمی، غیر سیاسی و مبتنی بر همگرایی می تواند راهگشای توسعه پایدار در شهر تهران باشد و این آرزو تحقق نخواهد یافت مگر باور به این حقیقت که تهران، این کلانشهر ۹ میلیون نفری مان، ۹ میلیون مسئول در حوزه اجتماعی دارد.

 مدیرعامل سازمان خدمات اجتماعی شهرداری تهران

 

فایل ها / برچسب ها برچسب ها برچسب هارضا قدیمی , شهرداری تهران ,نام :  
پست الکترونیکی :    
نظر شما :  
کد امنیتی: