آرشیو خبر کد خبر: 15042     

تقویت فعالیت بازرسان نامحسوس در تهران

همایش بازرسان نامحسوس ترافیک و پلیس‌های افتخاری در سالن اجلاس سران برگزار شد.
تاریخ انتشار :۱۳۹۶ دوشنبه ۲۱ اسفند ساعت 19:00

به گزارش پایگاه خبری شهر تهران، سردار حسین رحیمی در همایش بازرسان نامحسوس ترافیک و پلیس‌های افتخاری که عصر امروز در سالن اجلاس سران برگزار شد، گفت: مردم نقش پررنگی در همراهی با پلیس دارند و ما امروز قانون بهره‌گیری و کمک از مردم را در قالب پلیس‌های نامحسوس و افتخاری داریم و شهروندان ما به عنوان نیرویی بسیج برای ما هستند.

وی با بیان اینکه امروزه هزاران نفر از مردم عادی و دیگر اقشار همچون فرهنگیان، هنرمندان، روحانیون، ورزشکاران و ... با پلیس همکاری می‌کنند، ادامه داد: امروزه اقشار مختلف و شهروندان بازوی قدرتمند پلیس در ترویج فرهنگی قانون‌مداری هستند.

رحیمی با بیان اینکه در شهر تهران باید ترافیک را کنترل کنیم، افزود: همه می‌دانیم که ظرفیت معابر ما در مقایسه با تعداد خودروها کم است، بنابراین همین امر ضرورت بهره‌گیری از نیروهای مردمی را نشان می‌دهد و ما از این ظرفیت هم برای برخورد با تخلفات و هم برای آموزش استفاده می‌کنیم و این مسئولیت بر عهده بازرسان نامحسوس ما قرار دارد.

رحیمی با تاکید بر اینکه بهره‌گیری و افزایش توان در استفاده از پلیس نامحسوس را به طور جد در دستور کار داریم گفت: در حال حاضر بیش از ۵۰۰۰ بازرس نامحسوس در شهر تهران مشغول به فعالیت هستند که با نزدیک شدن به روزهای پایانی سال بر حجم کار این افراد افزوده می‌شود.

رحیمی با بیان اینکه ۴۶۰۰ فرهنگیار پلیس علاوه بر بازرسان نامحسوس با پلیس همکاری دارند،‌ عنوان کرد: این افراد در کنار بیش از دو میلیون دانش آموز که به عنوان همیار پلیس با ما همکاری دارند نقش زیادی در کاهش حوادث و فرهنگسازی بر عهده دارند.

رحیمی همچنین برخورد با سرعت غیرمجاز را جزو اولویت‌های پلیس در ایام نوروز اعلام کرد و گفت: از بازرسان نامحسوس می‌خواهم که با همکاری و حساسیتی که دارند نگذارند تا افراد قانون گریز فضای خیابان‌ها را برای شهروندان ناامن کنند.

وی همچنین از آموزش به یک میلیون و ۶۰۰ هزار نفر از دانشجویان و دانش آموزان پایتخت در مدارس و دانشگاه‌ها خبر داد و گفت: خوشبختانه با اقداماتی که انجام داده‌ایم موفق شدیم که به عنوان مثال در یک مورد در ابتدای مهرماه و روزهای برفی حجم ترافیک کاسته شود و افزایش چندانی نداشته باشیم.

رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی تهران بزرگ گفت که خودروهای شهر تهران بیش از هشت برابر ظرفیت معابر این شهر هستند.

سردار محمدرضا مهماندار گفت: برای کنترل ترافیک در شهر تهران نیازمند بهره‌گیری از ظرفیت‌های مردمی هستیم و این موضوع امری اجتناب ناپذیر است و مقام معظم رهبری نیز همیشه بر این مهم تاکید داشته‌اند.

وی با بیان اینکه در بسیاری از کشورهای پیشرفته و توسعه یافته، پلیس از نیروهای مردمی در کاهش تخلفات استفاده می‌کند، افزود: بحث استفاده از بازرسان نامحسوس از سال ۷۵ در پلیس مطرح شد و از سال ۷۹ نیز بدون مصوبه قانونی این فعالیت به شکل محدود آغاز شد اما سرانجام در سال ۸۹ با تصویب قانون بکارگیری از ظرفیت‌های مردمی بازرسان نامحسوس فعالیت خود را در سطح گسترده آغاز کردند.

مهماندار با بیان اینکه بازرسانی که کدشان فعال شده است می‌توانند با ورود به سایت پلیس راهور تخلفاتی را که در سطح شهر مشاهده می‌کنند ثبت کنند، گفت: این بازرسان نقش مهمی در کاهش تخلفات ترافیکی و ارتقای فرهنگ ترافیک بر عهده دارند.

رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی تهران بزرگ همچنین اظهار کرد: در حال حاضر بیش از هشت برابر ظرفیت معابر شهر تهران خودرو در حال تردد در این معابر است.

محمدرضا گلزار و جمعی دیگر از بازیگران سینما به عنوان بازرس نامحسوس افتخاری پلیس راهور معرفی شدند.

در این همایش از تعدادی از هنرمندان و بازیگران سینما به عنوان بازرس نامحسوس ترافیک و پلیس افتخاری تقدیر شد.

محمدرضا گلزار، حسام نواب صفوی، علی دهکردی و ... از بازیگرانی بودند که در این مراسم به عنوان بازرس نامحسوس ترافیک معرفی شده و از آنان تقدیر شد.

همچنین هرمز شجاعی‌مهر از مجریان قدیمی صدا و سیما و فعال مطبوعاتی نیز به نمایندگی از تعدادی از هنرمندان لوح تقدیری را به سردار مومنی جانشین فرمانده ناجا اهداء کرد و در آن از خدمات مومنی در دوران ریاست پلیس راهور و همچنین جانشینی فرمانده ناجا قدردانی شد.

 

فایل ها / برچسب ها برچسب ها برچسب هاپلیس افتخاری , بازرس نامحسوس ,نام :  
پست الکترونیکی :    
نظر شما :  
کد امنیتی: