آرشیو خبر کد خبر: 15115     

تعطیلی باغ پرندگان تهران در سیزدهم فروردین

اگر به دنبال پهن کردن بساط زیرانداز هستید، باغ پرندگان تهران به هیچ عنوان مناسب نیست، چون در روز سیزدهم فروردین ماه مجموعه تعطیل است.
تاریخ انتشار :۱۳۹۷ شنبه ۱۱ فروردين ساعت 12:52

به گزارش پایگاه خبری شهر تهران، اگر دارای فرزند خردسال هستید، بازدید از این باغ به شما توصیه می شود؛ زیرا تنها مکانی است که کودکان کمتر به پدر و مار خود توجه می کنند و مبهوت پرندگان رنگی یی می شوند که تاکنون به چشم ندیده اند.

البته باغ پرندگان با طوطی های رنگارنگ و خیره کننده، برای بزرگسالان نیز جذاب است.

پارکینگ اختصاصی با فضایی بزرگ، معضل «جای پارک» را از بین برده است.

ابتدای ورود به باغ، با قفسی پر از طوطی های رنگی رو به رو می شوید. هر یک زیبایی مسحورکننده یی دارند که شاید صرف دقیقه ها برای دیدن هر یک کم باشد؛ از زرد و قرمز و سفید و سبز گرفته تا رنگین کمانی و نوک قرمز و کاکل زرد.

بی شک ماهرترین نقاش ها در رنگ آمیزی تنها یک طوطی نظیر آنچه «نقاش طبیعت» آفریده است، درمانده خواهند شد.

در نزدیکی قفس طوطی ها، دو طوطی که ارتفاع هر یک به بیش از نیم متر نیز می رسد بر شانه های مردی نشسته اند. همه علاقه مند به عکس گرفتن با این دو طوطی هستند؛ طوطی های هفت رنگ با منقارهای سیاه و درشت. اگر از دنده ی چپ بلند شده باشند، سخن نمی گویند وگرنه با سلام کردن از بازدیدکنندگان استقبال می کنند.

قسمت های پایینی باغ هم به ترتیب، انواع دیگر پرندگان خودنمایی می کنند.

اگر هنگام راه رفتن متوجه شدید کبک یا قرقاولی به سمت شما می آید، به هیچ وجه نترسید. آنها از محوطه ی خاکی بیرون نمی آیند و فقط در فضای سبز مشغول قدم زدن و یافتن غذا هستند. خانواده ی قرقاول ها در این باغ آزادانه می چرخند. حدود 55 گونه پرنده در این باغ نگهداری می شوند.

تنها پرندگان باغ نیستند که شما را مجذوب می کنند؛ گل ها و درختان زیبای این باغ نیز بسیار چشم نواز هستند. بیش از 100 نوع درخت در این باغ کاشته شده است و با گیاهانی که در خیابان می بینید تفاوت دارند. 

 

فایل ها / برچسب ها برچسب ها برچسب هاباغ پرندگان تهران , گردشگری تهران ,نام :  
پست الکترونیکی :    
نظر شما :  
کد امنیتی: