آرشیو خبر کد خبر: 12832     
با حضور مرتضی طلایی صورت گرفت؛

تجلیل از شورایاران منطقه 10

باشگاه خبرنگاران تهران
مراسم تجلیل از شورایاران، اعضای هیئت امنا و مدیران محلات ده گانه منطقه 10 در مجموعه حبیب غنی پور برگزار شد.
تاریخ انتشار :۱۳۹۵ چهارشنبه ۴ اسفند ساعت 18:37

به گزارش پایگاه خبری شهر تهران، مراسم تجلیل از شورایاران، اعضای هیئت امنا و مدیران محلات دهگانه منطقه 10با حضور مرتضی طلایی نایب رئیس شورای اسلامی، الهه راستگو عضو شورای اسلامی شهر تهران، عباس بابازاده شهردار منطقه، رضایی رئیس آموزش و پرورش، حجت الاسلام حسینی رئیس مرکز رسیدگی به امور مساجد ناحیه شهید نواب صفوی، امیر قاسمی معاون امور اجتماعی و فرهنگی و جمعی از نمایندگان سازمان ها و نهادهای ذیربط و مدیران در مجموعه حبیب غنی پور برگزار شد.

در این جلسه مرتضی طلایی ضمن تشکر از فعالیت های صورت گرفته؛ شورایاریها، مساجد و همه دستگاه های متولی تعلیم و تربیت را به عنوان سرمایه محلات برشمرد و افزود: همدلی، همزبانی و همکاری در بین دستگاه های اجرایی و ارگانها در منطقه قابل تحسین است و موفقیت حاصله در حوزه شورایاران مبین مدیریت خوب می باشد.

وی با تاکید بر افزایش فرهنگ مطالبه گری در بین شهروندان افزود: الگوی مطالبه گری مردم در مقیاس محله ای با محوریت مساجد و مدارس به همراه ایجاد نشاط اجتماعی مبتنی بر فرهنگ دینی و مذهبی به عنوان یک نیاز همگانی و همچنین ترویج فرهنگ مسئولیت پذیری اجتماعی از رویکردهایی است که می بایست در برنامه کاری سال آتی قرار گیرد.

دکتر طلایی با تاکید بر تدوین سند توسعه اجتماعی و فرهنگی، وظیفه شورایاری را در دو بخش برآورد نیازهای مردم و انعکاس و پیگیری آن و بخش دوم مداخله در متن جامعه با هدف توجه به مسائل فرهنگی، اجتماعی، آموزشی، دینی و مذهبی عنوان کرد و افزود: شورایاری و مدیران محلات باید با اهتمام ویژه در مباحث فرهنگی و در مسیر مساجد به عنوان قلب محله حرکت کنند و نقش مدیریت شهری نیز حمایت و پشتیبانی از این برنامه ها است.

عضو شورای اسلامی شهر تهران با بیان این که با راه اندازی سرای محلات بستر لازم برای ایجاد نقطه تعامل با مساجد، بسیج وسایر سازمان های فعال فرهنگی و ... فراهم شده است افزود: یکی از وظایف مهم شورایاران، انتخاب مساجد به عنوان بخش اصلی کار و مکانی برای برگزاری نشست ها و همایش شورایاران است و بر اساس تحقیقات به عمل آمده، مساجد تاثیرگذاری زیادی در رشد اجتماعی، فرهنگی و دینی افراد دارد .

وی در ادامه پیشنهاد راه اندازی باشگاه مجازی برای جمع آوری بانک اطلاعاتی محلات، کرسی های آزاد اندیشی و پاسخگویی به ابهامات مسائل اجتماعی و مذهبی، بانک اطلاعات مراکز خیریه و هم سو سازی آنها و ایجاد کلینیک مشاوره در محلات را عنوان کرد .

در ادامه این جلسه الهه راستگو با اشاره به ضرورت حمایت از سازمان های مردم نهاد گفت: موفقیت در اجرای برنامه ها و پیشبرد اهداف مدیریت شهری، مستلزم حمایت از سازمان های مردم نهاد می باشد که بر اساس گزارش های واصله، این موضوع در منطقه با جدیت در حال اجراست.

در ادامه عباس بابازاده شهردار منطقه ضمن ارائه گزارشی از اقدامات و عملکرد صورت گرفته، رویکرد منطقه را پیشبرد اهداف مدیریت شهری عنوان کرد و گفت: با توجه به اهمیت حوزه اجتماعی و فرهنگی، نگاه ویژه ای به مسائل فرهنگی وجود دارد و در حال برنامه ریزی و اجراست و با پیگیری های صورت گرفته تاکنون 92 درصد از درخواست ها و مصوبات جلسات با شورایاری ها اجرایی شده است و برخی مصوبات باقی مانده نیز نیاز به دستور مستقیم شهردار تهران داشته که در حال پیگیری است.

وی افزایش سرانه فضای سبز و تامین زمین چمن مصنوعی محلات را مستلزم تملک املاک دانست و یادآور شد: در 10 سال گذشته اتفاقات خوبی در قالب احداث سرای محلات، توسعه سرانه های فرهنگ و اجتماعی و ... با همراهی آموزش و پرورش و سایر ارگانها صورت گرفته است.

گفتنی است رضایی رئیس آموزش و پرورش، حجت الاسلام حسینی رئیس مرکز رسیدگی به امور مساجد ناحیه شهید نواب صفوی و جمعی از نمایندگان سازمان ها و نهادهای ذیربط از دیگر سخنرانان این جلسه بودند که از همراهی و حمایت های منطقه تقدیر و تشکر کردند.

شایان ذکر است در این مراسم محسن رهایی دبیر دبیران منطقه گزارشی از فعالیت های شورایاری ارائه داد و در خاتمه از مدیران محلات و شورایاری ها با اهدا هدیه و لوح تقدیر تجلیل به عمل آمد.

 

فایل ها / برچسب ها برچسب ها برچسب هامنطقه10 , شورایاری , اخبار تهران ,نام :  
پست الکترونیکی :    
نظر شما :  
کد امنیتی: