آرشیو خبر کد خبر: 15016     

تأثیر روز مادر و عید نوروز بر بازار گل

ایلنا
رئیس اتحادیه فروشندگان گل و گیاه تهران عنوان کرد؛ امیدواریم مردم برای روز مادر و ایام عید گل خریداری کنند تا به تولیدکنندگان ضرری وارد نشود.
تاریخ انتشار :۱۳۹۶ پنج شنبه ۱۷ اسفند ساعت 13:44

به گزارش پایگاه خبری شهر تهران، اکبر شاهرخی رئیس اتحادیه فروشندگان گل و گیاه در خصوص قیمت گل در آستانه روز مادر و ایام عید نوروز اظهار کرد: در این دو روز قیمت گل رز در بازار گل بسیار افزایش یافته و به تبع آن گل های دیگر هم این افزایش را داشته‌اند.

وی افزود: گل رز در بازار گل 40 تا 50 درصد افزایش داشت و گل های دیگر هم 30 تا 40 درصد افزایش قیمت داشتند اما ما در بازار به هیچ عنوان کمبود گل نداریم و در سطح بازار گل به وفور یافت می‌شود.

شاهرخی دلیل افزایش قیمت گل را انبار شدن آن توسط دلالان دانسته و خاطر نشان کرد: گل در بازار فراوان است اما دلالان با انبار کردن آن قیمت را در بازار بسیار بالا بردند.

وی افزود: طبق آخرین بازدید من از بازار گل، گل رز که پیش از این دو روز 5 تا 6 هزار تومان خرید و فروش می‌شد تا 11 هزار تومان هم افزایش قیمت داشت و دسته 20 تایی آن 200 تا 240 هزار تومان به فروش می‌رسید.

رئیس اتحادیه فروشندگان گل و گیاه عنوان کرد: برخی مغازه داران به خاطر مشتری مداری قیمت گل را افزایش نمی‌دهند اما به خاطر حفظ مشتری مجبور به خرید آن از بازار گل به هر قیمتی هستند.

شاهرخی اظهار امیدواری کرد: از آنجایی که تولیدکنندگان ما به جز بازار گل منبع درآمد دیگری ندارند و صادرات این محصول در کشور هنوز انجام نمی‌شود امیدواریم مردم برای روز مادر و ایام عید گل خریداری کنند تا به تولیدکنندگان ضرری وارد نشود.

 

فایل ها / برچسب ها برچسب ها برچسب هااتحادیه گلفروشان تهران , بازار گل تهران ,نام :  
پست الکترونیکی :    
نظر شما :  
کد امنیتی: