آرشیو خبر کد خبر: 14573     

بهـره برداری از آب نـمای فاز صفر بوستان نهج البلاغه

با هـدف زیباسازی و تلطیف فضاهای شهری، آبنمای جدید فاز صفر بوستان نهج البلاغه در منطقه 2 به بهره برداری رسید.
تاریخ انتشار :۱۳۹۶ پنج شنبه ۷ دي ساعت 16:04

به گزارش پایگاه خبری شهر تهران، مهران جندقی معاون خدمات شهری و محیط زیست منطقه با اعلام این خبر گفت: بوستان نهج البلاغه یکی از بوستانهای فرامنطقه ای و پر تردد سطح منطقه است که در ضلع جنوب بزرگراه آیت الله هاشمی رفسنجانی واقع شده است. لذا اداره زیباسازی این معاونت هدف زیباسازی معابر، میادین شهر و محیط شهری، ایجاد چشم‌انداز مناسب و تلطیف فضای شهری اقدام به نصب و رونمایی از آبنما در فاز صفر بوستان نهج البلاغه کرد .

جندقی در ادامه تصریح کرد: این آبنما در حوضچه های سنگی و به شکل فواره ای و با استفاده از پروژکتورهای کم مصرف (RGB با تکنیک change color ) و نصب رینگ فلزی نازل احداث شده است که نقش به سزایی در زیبایی منظر شهری و شادابی محیط دارد.

وی خاطر نشان کرد: وجود پرژکتورها، موجب دید بهتر آبنما در شب و همچنین رسیدگی به فضاهای منفی و نقاط بی دفاع پارکی می شود و می تواند آرامش روانی را برای شهروندان به همراه آورد.

معاون خدمات شهری و محیط زیست منطقه با اعلام این مطلب معنوی که آب از عناصر جذاب طبیعت است که اگر بطور صحیح در فضاهای شهری مورد استفاده قرار گیرد، موجب متعادل کردن محیط و ایجاد نشاط و طراوت در سطح می‌شود، ابراز امیدواری کرد و گفت: در تلاشیم با اقدامات مناسب بتوانیم تاثیرات مثبت را در روحیه شهروندان و کاهش یکنواختی محیط شهری داشته باشیم.

 

فایل ها / برچسب ها برچسب ها برچسب هامنطقه2 , اخبار مناطق ,نام :  
پست الکترونیکی :    
نظر شما :  
کد امنیتی: